مشاوره رایگان

09022860936 09011122522

مرکز تخصصی کاردرمانی اوتیسم

مرکز تخصصی درمان اوتیسم

اوتیسم یکی از شایع ترین اختلالات قرن حاضر میباشد. که همچنان در حال رشد هست و محققان در پی ریشه یابی آن هستند. بهترین روش درمان اوتیسم که تا اکنون تمام محققین روی آن اتفاق نظر دارند انجام بهترین کاردمانی است.مراکز ما که در دو شعبه غرب و شرق تهران فعال بوده(کلینیک پایا در شرق و کلینیک غرب تهران در غرب) و از تمامی امکانات یک مرکز خوب در درمان اوتیسم برخوردار بوده مراکز ما دارای بیش از ۱۵ سال سابقه کار در زمینه تخصصی اوتیسم میباشد. بهترین متخصص کاردرمانی اوتیسم ایران که یکی توسعه دهندگان انواع کاردرمانی اوتیسم میباشد عهده دار مدیریت و نظارت بر روند پیشرفت و همچنین مراکز ما میباشد. بهترین کاردرمانان اوتیسم ایران که همگی با سابقه بالا و در اختیار داشتن متدهای روز هستند ما را در این زمینه یاری میرسانند. هدف ما همیشه لبخند رضایت مراجعین محترم بوده و خواهد بود.

مزایای کاردرمانی برای اوتیسم:

 

فرد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) اغلب در برقراری ارتباط و تعامل با افراد دیگر مشکل دارد. علایق ، فعالیتها و مهارتهای بازی آنها ممکن است محدود باشد.و در انجام خلاقیت و مهارتهای ذهنی و حرکتی در انجام کارهای مختلف دچار مشکل شود. کاردرمانی میتواند به افراد مبتلا به اوتیسم در پرورش این مهارت ها در خانه و مدرسه و بازی با افراد هم سن و سال کمک زیادی کند.

بهترین روش درمان اوتیسم

باید امید داشت با انجام بهترین کاردرمانی میتوان افراد مبتلا به این اختلال را تا حدود زیادی میتوان به روند زندگی عادی برگرداند تا آنها هم بتوانند از یک زندگی عادی برخوردار باشند.بهترین متخصصین کاردرمانی با انجام بهترین تمرینهای کاردرمانی در سرعت بخشیدن به این روند میتوانند بسیار موثر باشند.زیرا آنها با داشتن آگاهی بیشتر میتوانند بهترین کاردرمانی و بهترین گفتاردرمانی را که مناسب این افراد میباشد را در برنامه تمرینی آنها گنجانده و این افراد را با تجارب جدید شناختی آشناتر کنند که این خود یکی موارد موثر میباشد.

مرکز تخصصی کاردرمانی اوتیسم

نقش کاردرمانی (OT) در درمان اختلال طیف اوتیسم چیست؟

 

بهترین متخصصین کاردرمانی اوتیسم رشد و نمو انسان و تعامل فرد با محیط را از طریق فعالیت های روزانه مورد مطالعه قرار می دهند و از اینرو با داشتن دانش روز در برخورد با این افراد عمل میکنند . آنها  بهترین متخصصان آثار اجتماعی ، عاطفی و فیزیولوژیکی بیماری اوتیسم و آسیب های رفتاری هستند. این دانش به آنها کمک می کند تا بهترین مهارتهای زندگی مستقل را در افراد مبتلا به اوتیسم و سایر اختلالات رشدی ارتقا دهند.

بهترین کاردرمانگران به عنوان بخشی از تیمی که شامل والدین ، معلمان ، گفتاردرمانان و سایر متخصصان است کار می کنند. آنها به تعیین اهداف خاص برای فرد مبتلا به اوتیسم کمک می کنند. این اهداف اغلب شامل تعامل اجتماعی ، رفتار و عملکرد در کلاس درس است.بهترین کاردرمانان میدانند با همکاری خانواده و بکارگیری بهترین متخصصین کاردرمانی در بخشهای تخصصی اوتیسم میتوانند بهترین نتایج را بگیرند.

 

بهترین متخصصین کاردرمانی اوتیسم با انجام دو راهکار شروع به بهترین روش درمان اوتیسم میکنند:

 • ارزیابی، دقیق از جهات مختلف تا بهترین کاردرمانی را آغاز کنند.
 • درمان، انجام بهترین دستورالعمل کاردرمانی که شامل موارد مختلف حسی ، ذهنی ، حرکتی و….

بهترین کاردرمانی برای اوتیسم

چگونه کاردرمانی برای ارزیابی ASD مفید است؟

اولین و بهترین کاری که یک کاردرمان اوتیسم میکند اینست که کودکان را مشاهده می کند تا ببیند آیا می توانند وظایفی را که مناسب سن خود هست را میتواند انجام دهند . برای مثال لباس پوشیدن یا بازی کردن. گاهی اوقات ، بهترین کاردرمانان اوتیسم حتی از کودک در طول روز فیلم برداری می کند تا ببیند چگونه کودک با محیط خود تعامل می کند تا بتواند نوع مراقبت مورد نیاز کودک را بهتر ارزیابی کند. کاردرمان ممکن است به موارد زیر توجه کند:

 • دامنه توجه و استقامت
 • انتقال به فعالیتهای جدید
 • مهارت های بازی
 • نیاز به فضای شخصی
 • پاسخ به لمس یا سایر انواع محرک ها
 • مهارت های حرکتی مانند حالت بدن ، تعادل یا دستکاری در اجسام کوچک
 • پرخاشگری یا انواع دیگر رفتارها
 • تعامل بین کودکان و مراقبان

همگی این نشانه ها میتواند یک کاردرمان خوب را به سمت یک برنامه مدون و سازمان یافته و اصولی رهنمود کند.

بهترین کاردرمانی و گفتاردرمانی اوتیسم

 

کاردرمانی چگونه به فرد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم کمک می کند؟

هنگامی که بهترین متخصص کاردرمانی اطلاعات را جمع آوری کرد ، می تواند بهترین برنامه درمانی را برای فرد مبتلا به اوتیسم تهیه کند. از نظر بهترین کاردرمانان اوتیسم که سالها تجربه را اندوخته اند. هیچ برنامه درمانی ایده آلی از قبل وجود ندارد و باید در طول زمان به بهترین عملکرد درمانی نزدیک و نزدیک تر شد و این نیازمند صبر و بردباری است که بهترین متخصصین کاردرمانی اوتیسم آنرا خوب درک میکنند. اما نشان داده شده است که مراقبت های اولیه ، برنامه سازمان یافته در کاردرمانی و گفتاردرمانی و رفتار والدین بهترین عملکرد را در روند بهبودی دارند.

 

از آنجا که کاردرمانی بهترین روش شناخته شده برای درمان اوتیسم میباشد. بهترین کاردرمانان ممکن است استراتژی های مختلفی را ترکیب کنند. اینها می توانند به فرد مبتلا به اوتیسم کمک کنند تا به محیط خود واکنش بهتری نشان دهد. این استراتژی های OT عبارتند از:

 

 • فعالیت های بدنی ، مانند بستن مهره ها یا انجام معماها ، برای کمک به کودک در ایجاد هماهنگی و آگاهی از بدن
 • فعالیت هایی را انجام دهید که به تعامل و ارتباط کمک کند
 • فعالیتهای تکاملی مانند مسواک زدن و شانه زدن موها
 • استراتژی های تطبیقی ، از جمله مقابله با گذارها

مرکز تخصصی کاردرمانی و گفتاردرمانی در تهران

مزایای کاردرمانی برای ASD چیست؟

هدف کلی از انجام بهترین کاردرمانی کمک به فرد مبتلا به اوتیسم برای بهبود کیفیت زندگی در خانه و مدرسه است.زیرا موثرترین اقدام در روند بهبودی همین میباشد که فرد مبتلا به اوتیسم ارتباط بهتری با اطراف خود برقرار کند. درمانگر به معرفی ، حفظ و بهبود مهارت ها کمک می کند تا افراد مبتلا به اوتیسم تا حد ممکن مستقل باشند.

 

اینها بخش کوچکی از مهارتهایی است که یک کاردرمان اوتیسم خوب ممکن است تقویت کند:

 

 • مهارتهای زندگی روزانه ، مانند آموزش توالت ، لباس پوشیدن ، مسواک زدن و سایر مهارتهای نظافت
 • مهارتهای حرکتی خوب برای نگه داشتن اشیاء ، دست خط یا برش با قیچی که مورد نیاز است
 • مهارت های حرکتی برای راه رفتن ، بالا رفتن از پله ها یا دوچرخه سواری استفاده می شود
 • مهارت های نشستن ، وضعیت یا درک ، مانند بیان تفاوت بین رنگ ها ، شکل ها و اندازه ها
 • آگاهی از بدن خودشان و ارتباط آن با دیگران
 • مهارت های بصری برای خواندن و نوشتن
 • بازی ، کنار آمدن ، کمک به خود ، حل مسئله ، ارتباطات و مهارتهای اجتماعی

بهترین مرکز بازی درمانی اوتیسم

کاردرمان اوتیسم با کار بر روی این مهارتها در حین  بهترین کاردرمانی ، کودک مبتلا به اوتیسم ممکن است بتواند:

 

 • روابط همسالان و بزرگسالان را توسعه دهد.
 • نحوه تمرکز بر وظایف را بیاموزد.
 • بیاموزد که چگونه لذت را به تأخیر بیندازد.
 • احساسات خودش را به شیوه های مناسب تری بیان کند.
 • با همسالان خود بازی کند.
 • یاد بگیرد چگونه خود را تنظیم کند.

 

درمان یکپارچه سازی حسی چیست؟

یکی از مواردی که یک کاردرمان خوب باید روی آن تمرکز کند موارد حسی فرد مبتلا به اوتیسم میباشد.بهترین متخصصین کاردرمانی اوتیسم با آگاهی کامل از این موضوع در برنامه درمانی خود توجه زیادی به موارد حسی دارند. شاید در مورد درمان ادغام حسی چیزهای زیادی شنیده باشید. این به این دلیل است که برخی محققان تخمین می زنند که از هر ۱۰ کودک مبتلا به اوتیسم ، هشت کودک با پردازش ورودی حسی مشکل دارند. به عنوان مثال ، آنها نمی توانند سر و صدای پس زمینه را فیلتر کنند. علائم دیگر مشکلات پردازش عبارتند از:

بهترین مرکز تخصصی کاردرمانی اوتیسم

 • مشکلات مربوط به تعادل
 • مشکلات مربوط به موقعیت بدن در فضا
 • حساسیت بیش از حد به لمس و احساس انواع خاصی از لباس ها ، مانند جوراب با درز

متخصص درمان اوتیسم این نکته را میداند که به احتمال زیاد بیشتر اختلالات و نا آرامیهای بیمار مربوط به اختلالات حسی اوتیسم میباشد.باید در نظر داشت که این درمان فقط باید زیر نظر بهترین متخصصین کاردرمانی اوتیسم که تجربه اندوزی لازم را کسب کرده اند انجام شود.زیرا تشخیص و ارزیابی درست در این زمینه بسیار مهم میباشد.

اوتیسم ، مشکلات اجتماعی ، رفتاری یا توجه تا حدی می تواند نتیجه این چالش های حسی باشد.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، کاردرمانی حسی می تواند به ادغام حسی و برخی از مشکلات رفتاری مرتبط کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که کاردرمانی حسی در بهبود عملکرد تحصیلی کمک می کند.

مرکز تخصصی کاردرمانی حسی و ذهنی اوتیسم

نمونه هایی از بهترین کاردرمانی حسی عبارتند از:

 • مسواک زدن یا لمس عمیق و ماساژ دادن
 • فشردن آرنج و زانو
 • تاب خوردن
 • چرخیدن روی اسکوتر
 • جلیقه وزنه می پوشد

در مراکز ما که میتوان گفت اولین مرکز کاردرمانی حسی ایران بوده است.و با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه کاردرمانی حسی که یکی از نوآوران انواع مختلف کاردرمانی حسی میباشیم.بهترین متخصصین کاردرمانی حسی ما همگی از دانش روز و پژوهش های روز دنیا بهره میبرند.و زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی حسی و پیشگامان این درمان در ایران مشغول فعالیت میباشند.

شما می توانید خدمات کاردرمانی را در مراکز تخصصی ما یا به به صورت خصوصی در منزل هم دریافت کنید. مراکز ما همیشه پاسخگوی سوالات شما میباشد.در مراکز ما تمامی خدمات درمانی مربوط به اوتیسم زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی اوتیسم با بیش از ۱۵ سال سابقه کار در زمینه تخصصی اوتیسم میباشد مدیریت میشود.رضایت شما بهترین پاداش ماست.

 

 

 

مرکز تخصصی کاردرمانی اوتیسم

بهترین کاردرمانی و توانبخشی در ایران

مرکز درمان تخصصی آنسفالیت

آنسفالیت (التهاب بافت مغزی) کی از نادرترین بیماریهاست که میتواند فرد بیمار را دچار مشکلات بسیاری کند. ما در مراکز تخصصی کادردرمانی خود که در

🡰
مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مراکز ما با دو شعبه در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)، با بیش از ۱۵ سال سابقه کار تخصصی در زمینه

🡰
مرکز تخصصی کاردرمانی حسی

اختلالات حسی چیست

مراکز ما با دو شعبه در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)، در زمینه کاردرمانی حسی سالها سابقه را دارا میباشد.به طوری

🡰