مشاوره رایگان

09022860936 09011122522

مرکز درمان تخصصی آنسفالیت

بهترین کاردرمانی و توانبخشی در ایران

آنسفالیت (التهاب بافت مغزی) کی از نادرترین بیماریهاست که میتواند فرد بیمار را دچار مشکلات بسیاری کند. ما در مراکز تخصصی کادردرمانی خود که در دوشعبه(کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران) فعال بوده ، در پی آن بوده و هستیم که بتوانیم به افراد مبتلا به آنسفالیت را با بهره گیری از بهترین و بروزترین متدهای درمانی و توانبخشی را از آسیبهای بیشتری که ممکن است پیش رو بیمار بوده کمک کرده و تا حد ممکن به روند زندگی عادی رهنمود کنیم.ما در مجموعه تخصصی خود با بهره گیری از بهترین متخصصین کاردرمانی و بهترین کاردرمانان در زمینه آنسفالیت بهره جسته ایم.تیم درمانی ما شامل بهترین کاردرمانان و گفتاردرمانان که در بخشهای مختلف و تخصصی در زمینه آنسفالیت میباشد.که این مجموعه زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی که سالها تجربه کافی در برخورد با بیماری انسفالیت را دارا میباشد. مدیریت میشود و در تمامی مراحل نظارت دقیق را عهده دار میباشد.زیرا بیماری آنسفالیت فقط با پیگیری مدون و انجام بی وفقه بهترین تمرینات جسمی و حسی ،میتواند به نقاط مطلوب نزدیک شود. از اینرو در مراکز ما میتوانید با بهره گیری از بهترین مشاوره و استفاده از تجهیزات بروز به روند مطلوب بهبودی مد نظر خود هر روز نزدیک تر شوید. نکته ای که میتواند مجموعه ما را از دیگر مراکز متمایز کند استفاده از تجهیزات و دانش روز به همراه کادر مدیریتی متخصص و متعهد به انجام تمرینات روز دنیا میباشد.کاردرمانان با بهره گیری از متدهای روز دنیا ما را در انجام رسیدن به اهداف مطلوب درمانی یاری میکنند.باور ما بر این بوده است دانش به همراه تجربه میتواند بهترین نتایج را برای شما عزیزان میسر کند.

آنسفالیت چیست؟

 

آنسفالیت یا (التهاب بافت مغز)یک بیماری نادر است که هر ساله در کشور آمریکا از هر ۲۰۰۰۰۰ هزار نفر یک نفر درگیر این بیماری میشود.

ابتلاء به این بیماری، می تواند بسیار مخرب باشد  میتواند باعث تغییر در خلق و خو (تغییر شخصیت)،ضعف جسمانی، تشنج،و …که تمامی این علایم بستگی به این دارد که کدام قسمت مغز آسیب دیده باشد.

کودکان ، افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض این بیماری هستند. این بیماری معمولاً توسط یکی از چندین عفونت ویروسی ایجاد می شود ، بنابراین گاهی اوقات به عنوان آنسفالیت ویروسی نیز شناخته می شود.بیشتر افرادی که شدت آسیب و درگیری خفیفی از این بیماری را دارند.میتوانند با مراجعه به بهترین مراکز کاردرمانی و استفاده از بهترین کاردرمانی و دیگر روشهایی درمانی کاملا بهبود یابند . و به روال عادی زندگی برگردند.

مناسبترین روش درمان و احتمال بهبودی به میزان درگیری ویروسی و شدت التهاب بافت مغز بستگی دارد.

در آنسفالیت حادتر با شدت و درگیری بیشتر ، عفونت به طور مستقیم بر سلولهای مغزی تاثیر گذاشته و اثرات تخریبی بیشتری بر جای میگذارد.که در این موارد مغز و نخاع پس از ابتلاء به عفونت ویروسی طی یک تا دو هفته ملتهب شده و آسیب میبیند.که در این موارد هم میتوان با اتکاء به بهترین کاردرمانی ممکن از مقدار آسیبها کاست و از آسیبهای بیشتر جلوگیری کرد.

چه دلایلی باعث انسفالیت می شود؟

آنسفالیت میتواند در حین ابتلاء و یا بعد از ابتلاء به عفونت ویروسی و یا هریک از بیماری ویروسی همچون آنفلوانزا ، هرپس سیمپلکس ، سرخک ، اوریون ، سرخچه ، هاری ، آبله مرغان و عفونت آربوویروس ایجاد شود.به طور مثال…

ویروس هرپس سیمپلکس( نوع ۱ )که یک از شایع ترین علل ابتلاء به آنسفالیت ویروسی میباشد.میتواند به سرعت رشد کند و باعث تشنج، مشکلات ذهنی و ضعف جسمانی شدید و حتی میتواند منجر به کما یا مرگ شود.این آسیب میتواند موقعی رخ دهد که ویروس هرپس سیمپلکس( نوع ۱ )به مغز بیمار سرایت کند و موجب التهاب بافت مغز شود.(لازم به ذکر است که این ویروس بجای آسیب به مغز میتواند به صورت تبخال در پوست افراد ظاهر شود که در صورت ابتلاء به تبخال پوستی دلیلی به ابتلاء آنسفالیت و التهاب بافت مغز نمیباشد و نیازی به نگرانی نمیباشد .ولی بهتر است با مراجعه به پزشک و بررسی بیشتر دلایل این عارضه را جوبا شوبد)

به طور کلی شناخت و درمان به موقع این ویروس میتواند جان افراد را نجات دهد و از آسیب های بیشتر جلوگری کرد.

آربو ویروس نوعی دیگر از آنسفالیت ویروسی میباشد که علت آن گزیده شدن توسط حشراتی (مانند پشه ، کنه)که این حشرات ویروس های مختلفی را با خود حمل میکنند.آربو ویروس یک ویروس فصلی است که از وایل تابستان تا اوایل پاییز و در مناطق خاصی بیشتر دیده میشود.

 

علائم انسفالیت چیست؟

آنسفالیت علايم مختلفی دارد اما شایع ترین آنها عبارتند از:

 • تب
 • خواب آلودگی ، بی حالی و احتمالاً کما
 • سردرد
 • تغییر شخصیت ، تحریک پذیری یا طغیان های عاطفی
 • گیجی
 • ضعف در یک یا چند قسمت از بدن
 • تشنج
 • برجستگی لکه های نرم در نوزادان

{ذکر این نکته الزامی است که علايم آنسفالیت در اکثر مواقع ناگهانی و باد شدت بسیار است.اگر فردی دچار این علايم شد بلافاصله به پزشک مراجعه کرده تا مراقبتهای پزشکی انجام شود.}

 

مواردی که به تشخیص سریع آنسفالیت کمک میکند.

تشخیص سریع بیماری میتواند بسیار مفید بوده و از آسیب های بیشتر جلوگیری کند.از آنجایی که فرد مبتلا دچار سردرگمی و اختلالات مغزی میباشد.حضور خانواده و افراد نزدیک به فرد مبتلا برای دانستن بهتر علل درگیری بیمار به ویروس که گاهی میتواند از طریق درمعرض قرار گرفتن با پشه ، کنه ، حیوانات آلوده و یا حتی افراد آلوده باشد بسیار مفید و موثر خواهد بود.مواردی که با هماهنگی پزشک معالج میتواند در تشخیص سریع کمک کند، مثل اسکن تصویر برداری رزونانس مغناطیس (MRI)،نمونه برداری از نخاع و الکتروانسفالوگرام(EEG) میتواند بسیار موثر و مفید باشد.

آزمایش خون برای بررسی وجود باکتری ها و ویروسهای که میتواند علل اصلی بیماری باشد و همچنین آنالیز مقدار سلولهای ایمنی تولید شده در واکنش به این ویروسها نیز میتواند مفید بوده و کمک شایانی در بهبودی و کنترل وضعیت بیمار کند.

کمتر پیش میاید که نمونه برداری از بافت مغز و تجزیه و تحلیل آن برای شناسایی بیماری لازم باشد.اما شناسایی نوع التهاب مغزی و اینکه کدام قسمت مغز آسیب دیده است بسیار مهم بوده تا با نتیجه بدست آمده و بکارگیری بهترین کاردرمانی و بهترین روشهای درمانی در بهترین مراکز کاردرمانی موجبات تسریع در درمان فرد بیمار و جلوگیری از آسیبهای بیشتر شود.

روش های درمانی انسفالیت چیست؟

از آنجایی که آسیب های ناشی از آنسفالیت میتواند جدی باشد، انتخاب درست بهترین روشهای درمانی و مراقبتی بسیار مهم بوده و اینکه میتواند آثار مخرب این بیماری بر مغز، فرد مبتلاء را دچار ناتوانیهای گوناگون کند. انتخاب بهترین توانبخشی و کاردرمانی میتواند بسیار موثر بوده ،بدین منظور انتخاب متخصصین مجرب با پشتوانه علمی و کادر مدیریتی متخصص ، که با پیگیری متداوم در تسریع بخشیدن به بازیابی توان جسمی و ذهنی بیمار، بسیار مهم میباشد. از اینرو ما در بهترین مراکز توانبخشی و کاردرمانی خود با بهرجویی از بهترین کاردرمانان با تجربه و متخصص و تیم حرفه ای در امر مدیریت و پیگیری روند درمان و زیر نظر بهترین متخصصین کاردرمانی که انتخاب بهترین روش های کاردرمانی بر عهده این عزیزان میباشد. سعی در بهبود و بازگشت افراد مبتلاء ، با بهترین متدهای روز دنیا هستیم.

 

موارد اولیه درمان آنسفالیت(به ویژه آنسفالیت خفیف)شامل مواردی از جمله:

 • استراحت در رختخواب
 • خوردن مایعات فراوان
 • مصرف داروهای ضد التهاب زیر نظر پزشک متخصص مانند: استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن سدیم برای تسکین سردرد و تب ناشی از بیماری(تاکیید میشود مصرف دارو زیر نظر و یا با مشورت پزشک متخصص انجام شود)

 

بهترین متخصص درمان آنسفالیت

داروهای آنتی ویروس برای آنسفالیت

برای درمان التهاب مغر و آسنفالیت که منشاء ویروسی(الخصوص ویروسهای خاص) دارد معمولا نیاز به درمان های آنتی ویروسی نیز دارد.که برای درمان آن معمولا داروهای آنتی ویرال(ضدویروس) استفاده میشود. داروهای آنتی ویرالی که معمولا برای درمان بیماری استفاده میشود:

آسیکلوویر

گانسیکلوویر

فوسکارنت Foscarnet )  )

 

لازم به ذکر است که برخی از این ویروسها که از تماس با حشرات ایجاد میشود. استفاده از این داروها در درمان آنها موثر نباشد. ولی از آنجا که احتمال آن میرود منشاء ویروسی به طور قطع و سریع تشخیص داده نشود.پزشکان اغلب از درمانهای فوری با آسیکلوویر را استفاده و توصیه کنند.زیرا که آسیکلوویر اثر بخشی بسزایی در برابر هرپس سیمپلکس داراست و اگر به موقع درمان در برابر هرپس سیمپلکس انجام نشود. میتواند صدمات و عوارض قابل توجهی را ایجاد کند.

 

بهترین توانبخشی آنسفالیت

مراقبت های حمایتی

افرادی که با انسفالیت شدید در بیمارستان بستری هستند ممکن است به موارد زیر احتیاج داشته باشند:

 

کمک به تنفس ، و همچنین نظارت دقیق بر تنفس و عملکرد قلب

مایعات داخل وریدی برای اطمینان از هیدراتاسیون مناسب و سطح مواد معدنی ضروری

داروهای ضد التهابی مانند کورتیکواستروئیدها برای کاهش تورم و فشار داخل جمجمه

داروهای ضد تشنج مانند فنی توئین (دیلانتین) برای جلوگیری یا جلوگیری از تشنج

 

اقدامات درمانی حمایتی

برخی افرادی که دچار آنسفالیت حاد شده اند و در بیمارستان بستری شده اند احتمالا به موارد زیر نیاز دارند:

 • اقدامات کمک کننده به تنفس، و نظارت های دقیق بر عملکرد تنفس و همچنین قلب
 • تزریق مایعات وریدی برای اطمنیان حاصل پیدا کردن از هیدراسیون مناسب و تامین مینرال های ضروری
 • استفاده از داروهای ضد التهاب مانند کورتیکواسترونیدها که به منظور کاهش التهاب بافت مغزی و فشار داخل جمجه استفاده میشود.که به کاهش علاِيم آنسفالیت کمک شایانی میکند.
 • استفاده از داروهای ضد تشنج مانند فنی تونین که کمک شایانی در توقف و پیشگیری از تشنج میکند.

بهترین کاردرمانی در انسفالیت

 

درمانهای توانبخشی آنسفالیت

 

اگر فرد بیمار دچار عوارض ناشی از آنسفالیت شد .به درمانهای موثر توانبخشی(کاردرمانی) بیشتری نیاز دارد:

 • درمان فیزیکی خوب برای بهبود و بازگشت قدرت و قوای بدنی، انعطاف پذیری، تعادل و هماهنگی حرکتی
 • کاردرمانی با بهترین روشهای موثر و امکانات مدرن برای ارتقاء عملکرد فرد بیمار در کارهای روزانه و بهبود شرایط بیمار
 • گفتار درمانی موثر و خوب با استفاده از ابزارهای مناسب برای یادگیری و کنترل مجدد در هماهنگی عضلات بیمار برای بهترین گفتار ممکن
 • روان درمانی خوب با بکارگیری بهترین روشهای موثر برای مقابله با رفتارهای جدید و بهرمندی از بهترین استراتژیها برای مقابله و بهبود اختلالات خلقی و رفتاری و تغییرات شخصی فرد بیمار

 

شایان توجه هست که درمانهای توانبخشی با بهره گیری از بهترین متخصصین میتواند کمک بسیار زیادی در درمان عوارض ناشی از آنسفالیت کند.از اینرو بسیار مهم میباشد، که با بهره گیری از بهترین کاردرمانان و متخصصین امر کاردرمانی در بهتر شدن وضعیت بیمار کوشا و صبود باشیم.چرا که کاردرمانی به همراه دارو درمانی میتوانند بهترین و موثرترین درمان در فرد بیمار باشند.

ما در بهترین مرکز کاردرمانی خود با بهره گیری از بهترین امکانات کاردمانی و زیر بهترین و با تجربه ترین کادرمانان آماده خدمت رسانی هستیم.در این مرکز تمامی مراحل درمان زیر نظر بهترین متخصصان امر کاردمانی انجام میشود.و در تمامی مراحل درمان با پیگیری مدون و مداوم تیم درمان در کنار شما عزیزان بوده تا بتوانیم ارامش را به زندگی فرد بیمار و افراد خانواده بیاوریم.رضایت شما بهترنی پاداش ماست.

 

 

 

 

 

مرکز درمان تخصصی آنسفالیت

بهترین کاردرمانی و توانبخشی در ایران

مرکز درمان تخصصی آنسفالیت

آنسفالیت (التهاب بافت مغزی) کی از نادرترین بیماریهاست که میتواند فرد بیمار را دچار مشکلات بسیاری کند. ما در مراکز تخصصی کادردرمانی خود که در

🡰
مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مراکز ما با دو شعبه در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)، با بیش از ۱۵ سال سابقه کار تخصصی در زمینه

🡰
مرکز تخصصی کاردرمانی حسی

اختلالات حسی چیست

مراکز ما با دو شعبه در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)، در زمینه کاردرمانی حسی سالها سابقه را دارا میباشد.به طوری

🡰