مشاوره رایگان

09022860936 09011122522

نکاتی درباره بیش فعالی (ADHD)

بهترین مرکز کاردرمانی بیش فعالی

ADHD(بیش فعالی) یکی از اختلالات شایع در زمانه ما میباشد.که دلایل مختلفی باعث بوجود آمدن این اختلال میشود. که درمانهای مختلفی را شامل میشود که مهمترین انها دارو درمانی و کاردرمانی میباشد.بهترین مراکز کاردرمانی ما در دوشعبه غرب و شرق تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران) با داشتن سالها تجربه و دانش روز و بکارگیری بهترین تجهیزات کاردرمانی در درمان بیش فعالی آماده خدمت به شما عزیزان میباشد.ما در مراکز خود با بهره گیری از بهترین کاردرمانان در درمان بیش فعالی و انجام تمرینات مدون و از قبل برنامه ریزی شده متناسب با کودک شما و زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی ایران آماده هستیم تا رضایتمندی شما را فراهم کنیم.

کاردرمانی در بیش فعالی

ADHD چیست؟

اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) یک اختلال عصبی تکاملی پیچیده است که می تواند بر موفقیت کودک در مدرسه و همچنین روابط آنها تأثیر بگذارد. علائم ADHD متفاوت است و گاهی اوقات تشخیص آن دشوار است.

هر کودکی ممکن است بسیاری از علائم فردی ADHD را تجربه کند. بنابراین ، برای تشخیص ، پزشک فرزند شما را با استفاده از چندین معیار ارزیابی کند.تا با یک برنامه درمانی درست منطبق با ارزیابی، و با بهترین کاردرمانی به درمان بهتر دست یابیم.

ADHD به طور کلی در نوجوانی در کودکان تشخیص داده می شود ، و میانگین سنی برای تشخیص ADHD متوسط ۷ سال است.

کودکان بزرگتر که علائمی از خود نشان می دهند ممکن است ADHD داشته باشند ، اما اغلب علائم اولیه را در اوایل زندگی نشان داده اند.

برای اطلاع از علائم ADHD در بزرگسالان ، این مقاله می تواند به شما کمک کند.

بهترین متخصص کاردرمانی بیش فعالی

 

آنچه باید در مورد بیش فعالی بدانید

بیش فعالی حالتی از فعالیت غیرعادی یا غیرمتعارف است. اغلب برای افرادی که با افراد مبتلا به این اختلال مشغول هستند مانند معلمان ، کارفرمایان و والدین مدیریت این افراد بسیار دشوار است. که خوشبختانه با پیشرفت علم و روش های کاردرمانی نوین و با انجام بهترین کاردرمانی برای بیش فعالی (ADHD) میتوان بهبودی بسیار زیادی در انجام روابط و مدیریت و خلاقیت آنها انجام داد.

ممکن است افرادی که دچار بیش فعالی هستند بخاطر برخورد دیگران و واکنش های تندی که از سوی اطراف خود میبینن دچار افسردگی و اضطراب شوند.انجام کاردرمانی خوب زیر نظر متخصص بیش فعالی میتواند به دفع این عوارض کمک زیادی کند.

مرکز تخصصی درمان بیش فعالی

ویژگیهای مشترک بیش فعالی عبارتند از:

 • حرکت مداوم
 • رفتار پرخاشگرانه
 • رفتار تکانشی
 • به راحتی منحرف می شود

اگر در تلاش برای سکون یا تمرکز هستید ، ممکن است در نتیجه مشکلات دیگری ایجاد شود. به عنوان مثال ، ممکن است:

 • منجر به مشکلات در مدرسه یا محل کار شود
 • تنش در روابط با دوستان و خانواده
 • منجر به تصادف و جراحت شود
 • خطر سوء مصرف الکل و مواد مخدر را افزایش می دهد

بهترین درمان بیش فعالی

بیش فعالی اغلب علامت یک بیماری زمینه ای سلامت روانی یا جسمی است. یکی از شرایط اصلی مرتبط با بیش فعالی ، اختلال بیش فعالی با نقص توجه (ADHD) است.

ADHD باعث می شود بیش فعال ، بی توجه و تکانشی شوید. معمولاً در سنین پایین تشخیص داده می شود. اگرچه ، برخی از افراد ممکن است ابتدا به عنوان بزرگسال تشخیص داده شوند.

بیش فعالی قابل درمان است. برای به دست آوردن بهترین نتایج ، تشخیص زودهنگام و درمان آن مهم است

علت بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی می تواند ناشی از شرایط روحی یا جسمی باشد. به عنوان مثال ، شرایطی که بر سیستم عصبی یا تیروئید افراد مبتلا تأثیر می گذارد ممکن است به شدت اختلال کمک کند.

پزشک خوب برای بیش فعالی

شایع ترین علل عبارتند از:

 • بیش فعالی
 • پرکاری تیروئید
 • اختلالات مغزی
 • اختلالات سیستم عصبی
 • اختلالات روانی
 • استفاده از داروهای محرک مانند کوکائین یا مت آمفتامین (meth)

علائم بیش فعالی چیست؟

کودکان مبتلا به بیش فعالی ممکن است در تمرکز در مدرسه دچار مشکل شوند. آنها همچنین ممکن است رفتارهای تکانشی از خود نشان دهند ، مانند:

 • خارج از نوبت صحبت کردن
 • محو کردن همه چیز
 • ضربه زدن به سایر دانش آموزان
 • مشکل ماندن در صندلی خود

درمان تخصصی ADHD

بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

 • محدوده توجه کوتاه
 • مشکل در تمرکز در محل کار
 • مشکل در به خاطر سپردن نام ها ، اعداد یا تکه های اطلاعات
 • اگر از تجربه بیش فعالی ناراحت هستید ، ممکن است دچار اضطراب یا افسردگی شوید.

در بسیاری از موارد ، بزرگسالانی که بیش فعالی را تجربه می کنند در کودکی علائم آن را  داشته ولی متوجه آن نشدند.

بهترین گفتاردرمانی در بیش فعالی

بیش فعالی چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر شما یا فرزندتان بیش فعالی دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

پزشک شما در مورد علائم ، از جمله زمان شروع علائم ، سوال می کند. آنها در مورد تغییرات اخیر در سلامت کلی شما و سایر داروهایی که ممکن است مصرف کنید سوال خواهند کرد.

پاسخ به این سوالات به پزشک شما در تعیین نوع بیش فعالی که تجربه می کنید کمک می کند. این به آنها کمک می کند بیاموزند که بیش فعالی ناشی از بیماری جدید یا از قبل وجود داشته یا عارضه جانبی دارو است.

بهترین روش درمان بیش فعالی

همچنین ممکن است پزشک نمونه خون یا ادرار  را  برای بررسی سطح هورمون شما بگیرد. این به آنها کمک می کند که در صورت عدم تعادل هورمونی یاد بگیرند. به عنوان مثال ، عدم تعادل هورمون تیروئید ممکن است باعث بیش فعالی شود.

یک تشخیص درست و به موقع بسیار مهم میباشد و میتواند منجر به درمان سریعتر و دقیق تر اختلال شود.به طور مثال در کاردرمانی یک متخصص خوب بیش فعالی ابتدا با ارزیابی دقیق و درست برنامه درمانی را که شامل تمرینها و بازیها و … را میشود را دستور کار قرار میدهد و با هماهنگی بهترین کاردرمان بیش فعالی مشغول روند درمان میشود.

بهترین کاردرمانی در بیش فعالی

بیش فعالی چگونه درمان می شود؟

اگر پزشک این طور تصور کند که بیش فعالی ناشی از یک بیماری جسمانی زمینه ای است ، ممکن است داروهایی برای درمان این بیماری تجویز کند.

بیش فعالی همچنین ممکن است به دلیل یک وضعیت سلامت روانی ایجاد شود. در این صورت ، پزشک ممکن است فرد را به متخصص کاردرمانی بیش فعالی و متخصص روانپزشکی کودک ارجاع دهد. که دارو و کاردرمانی  هر دو برای فرد دچار اختلال مهم و ضروری است.

کاردرمانی و گفتاردرمانی برای بیش فعالی

کاردرمانی و گفتاردرمانی اغلب به عنوان بهترین درمان برای بیش فعالی شناخته میشود می شود.به طوری که اکثر محققین در زمینه بیش فعالی ، بهترین کاردرمانی و بهترین گفتاردرمانی برای بیش فعالی را بهترین درمان بیش فعالی میدانند.زیرا یک متخصص کاردرمانی بیش فعالی میداند از چه روشی ارتباط با کودک را برقرار کند و همچنین با انجام چه تمریناتی میتواند به آرام سازی و یادگیری کودک کمک کند.انجام بهترین کاردرمانی و گفتاردرمانی از آنجا اهمیت دارد .که با بررسی نتایج بدست از انجام و درصد موفقیتهایی که با انجام آن بدست آمده میتوان به این نتیجه رسید که انجام بهترین کاردرمانی تا چقدر مهم و ضروری است.

بهترین مرکز گفتاردرمانی در بیش فعالی

هدف از کاردرمانی تغییر الگوهای تفکر و رفتاری فرد دچار اختلال میباشد.زیرا با تغییر این الگوها میتوان الگوهای درست را جایگزین کرد.

گفتگو درمانی شامل ارتباط ، نحوه صحبت کردن ، درک مفاهیم ، استفاده به موقع از کلمات و جملات ، تمرکز و…. میباشد .بهترین گفتاردرمان در تدوین استراتژی هایی که بهبودی سریعتر کمک میکند ، مهارت و تخصص خوبی دارد و با انجام در کاهش اثرات و علائم آن میتواند کمک زیادی کند.

مرکز تخصصی کاردرمانی و گفتاردرمانی برای بیش فعالی

بهترین مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی ما در دوشعبه غرب و شرق تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران) با داشتن دانش روز و استفاده از آخرین متدهای قابل قبول روز به همراه بهترین کاردرمانان و گفتاردرمانان  متعهد و با تجربه و زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی ایران آماده بهترین خدمات درمانی به شما عزیزان میباشد.

دارو برای بیش فعالی

ممکن است برای کنترل بیش فعالی به دارو نیاز داشته باشید. این داروها ممکن است برای کودکان یا بزرگسالان تجویز شوند. آنها در افراد مبتلا به ADHD تأثیر آرام بخشی دارند.

داروهای مورد استفاده برای درمان بیش فعالی عبارتند از:

 • دکسمتیل فنیدات (فوکالین)
 • دکستروآمفتامین و آمفتامین (Adderall)
 • دکستروآمفتامین (دگزدرین ، دکستروستات)
 • لیزدکس آمفتامین (ویوانس)
 • متیل فنیدات (ریتالین)

بهترین روش درمانی بیش فعالی

در صورت استفاده نادرست از برخی از این داروها ممکن است عادت ایجاد کند. پزشک یا متخصص سلامت روان مصرف دارو را تحت نظر خواهد داشت.

همچنین ممکن است پزشک به شما توصیه کند که از محرک هایی که ممکن است باعث ایجاد علائم شوند اجتناب کنید. به عنوان مثال ، آنها ممکن است شما را تشویق کنند که از کافئین و نیکوتین و مواد انرزی زا اجتناب کنید.

بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی در ایران

بیبش فعالی یک اختلال غیر قابل درمان یا غیر قابل کنترل نیست .با انجام درمانهای درست میتوان کمک کرد این اختلال را کنترل و درمان کرد .ولی باید در نظر داشت انجام مداوم در درمان میتواند به بهتر شدن و درمان میسر شود. و همچنین همکاری درست با پزشک میتواند نتایج سریع تری را به همراه داشته باشد.به طور مثال: با انجام بهترین کاردرمانی و بهترین گفتاردرمانی میتوان این اختلال را تا حدود خیلی زیادی کنترل کرد ولی تداوم در انجام آن میتواند نتایج بهتری را رقم بزند.و رعایت نکاتی که باید در خانه انجام داد کمک کننده و سرعت دهنده به روند بهبودی است.

نکاتی درباره بیش فعالی (ADHD)

بهترین کاردرمانی و توانبخشی در ایران

مرکز درمان تخصصی آنسفالیت

آنسفالیت (التهاب بافت مغزی) کی از نادرترین بیماریهاست که میتواند فرد بیمار را دچار مشکلات بسیاری کند. ما در مراکز تخصصی کادردرمانی خود که در

🡰
مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مرکز تخصصی درمان اوتیسم

مراکز ما با دو شعبه در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)، با بیش از ۱۵ سال سابقه کار تخصصی در زمینه

🡰