مشاوره رایگان

09022860936 09011122522

گفتاردرمانی در اختلال اوتیسم

بهترین مرکز گفتاردرمانی

یکی از مشکلاتی که افراد مبتلا به اوتیسم با آن روبرو هستند اختلال کلامی یا همان مشکلات گفتاری و ارتباطی میباشد.از آنجایی که یکی از راهای ارتباط همین گفتار میباشد .رفع مشکل گفتاری یکی از مهمترین مواردی است که باید در آن اقدام درست و به موقع انجام شود .بدین منظور ما در بهترین مراکز گفتار درمانی و کاردرمانی خود با استفاده از کادری مجرب و متعهد آماده خدمت رسانی به شما عزیزات هستیم.در مراکز ما بهترین گفتاردرمانان به همراه بهترین تجهیزات گفتاردرمانی زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی آماده ارائه خدمات گوناگون میباشد.ما بیش از ۱۵ سال سابقه در دو شعبه غرب و شرق در تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران) آماده هستیم تا در مسیر بهبودی همراه شما باشیم.

بهرتین مرکز کاردرمانی اوتیسم
گفتاردرمانی در اوتیسم

تقریبا نیمی از افراد مبتلا به اوتیسم دارای اختلالات ارتباطی از جمله مشکلات در گفتار عملکردی و ارتباطات غیرکلامی هستند. به طور خاص ، علائم اختلالات ارتباطی مربوط به اوتیسم می تواند در هر سنی رخ دهد ، و این علائم ممکن است:

بهترین گفتاردرمانی

 • فقدان گفتار
 • عدم درک احساسات دیگران
 • کلمات و عبارات را به طور مداوم تکرار کند
 • درک ناکافی از حرکات صورت ، زبان بدن و قوانین مجاورت
 • تاخیر در توسعه زبان

که به طور کلی تمامی این اختلالات میتواند با انجام بهترین گفتاردرمانی در یک برنامه درمانی درست تا میزان زیادی بهبود یابد.باید در نظر داشت یک گفتاردرمان خوب با انجام بهترین تمرینات در یک برنامه درمانی درست میتواند میزان بار تمرینات را کاهش داده و محیط یادگیری را لذت بخش تر کند.

اصول گفتاردرمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

مسائل مربوط به گفتار و ارتباطات در افراد مبتلا به اوتیسم به فرد دیگر متفاوت است. برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم قادر به صحبت هستند ، در حالی که برخی دیگر قادر به صحبت نیستند. به همین دلیل ، آسیب شناس زبان گفتار (SLP) باید فرد را به دقت مورد بررسی قرار دهد تا درک بهتری از نقاط ضعف و قوت فرد مبتلا در ارتباطات داشته باشد. برای درک شدت ارتباطات و مسائل مربوط به گفتار ، چند کار وجود دارد که SLP ها می توانند انجام دهند.

بهترین مرکز کاردرمانی
بهترین گفتاردرمان با یک ارزیابی دقیق و درست مهمترین گام در بهبودی را برداشته است که این اقدامات در ارزیابی عبارتند از :

 • ارتباطات عملکردی و خودجوش کودک را ارزیابی کند: این معمولاً اولین قدم در گفتاردرمانی است. SLP سطح ارتباطی کودک را ارزیابی می کند و اینکه آیا او قادر است برای نیازهای اولیه بدون پشتیبانی مورد حمایت قرار گیرد و از او خواسته شود خودش را توضیح دهد.
 • اطمینان از ارائه دستورالعمل های اجتماعی در زمینه های مختلف: کودکان مبتلا به اوتیسم برای رفتار مناسب در بسیاری از زمینه ها تلاش می کنند و معمولاً درک کافی از نحوه رفتار به شیوه ای که از نظر اجتماعی قابل قبول است ندارند. بنابراین ، بهترین گفتاردرمان ، راهکارهایی را به کودک آموزش می دهد ، به طوری که کودک بتواند بسته به زمینه ای که در آن قرار دارد ، بتواند در جامعه مناسب رفتار کند. این استراتژی ها عبارتند از:
 1. پشتیبانی بصری: افزودن برخی یادآوری های بصری به اتاق یا ارائه این یادآوری ها توسط والدین برای کمک به کودک برای به خاطر سپردن انتظارات از موقعیت های مختلف. ۲. داستانهای اجتماعی: ارائه برخی از کتابها به کودک که برای نشان دادن رفتارهای مورد انتظار برای موقعیتهای خاص ایجاد شده است ، به طوری که کودک بتواند آن را به راحتی درک کند. ۳. مدل سازی ویدئویی: ارائه ویدئوهای از پیش ضبط شده که رفتارهای قابل قبول و مورد انتظار اجتماعی را برای موقعیت های خاص نشان می دهد

متخصص گفتاردرمانی

 • ارزیابی مهارت های تعامل با همسالان: مشخص است که کودکان مبتلا به اوتیسم زمان های سختی را برای تعامل با همسالان دارند. بنابراین ، معمولاً بهترین گفتاردرمان هنگام ارزیابی کودک مبتلا به اوتیسم و مسائل ارتباطی ، مهارت های تعامل با همسالان را هدف قرار می دهند. آنها حمایت و راهکارهایی را برای افزایش مهارت های تعامل با همسالان وابسته به سن ارائه می دهند ، به این معنی که مهارت های تعامل کودک با همسالان به سن او بستگی دارد. راهبردهای تقویت مهارت تعامل همسالان کودک شامل موارد زیر است:

۱.مهارت های بازی: بهبود مهارت های بازی با آموزش نحوه بازی با کودکان دیگر و برقراری ارتباط خوب با آنها. ۲. پاسخ به نام: گاهی اوقات کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است وقتی کسی نام آنها را صدا می کند پاسخ نمی دهند. بنابراین ، گفتاردرمان خوب به کودک می آموزد که هنگام نامگذاری نام کودک پاسخ دهد. ۳. افزایش توجه مشترک: گاهی اوقات ، توجه ممکن است برای کودکان مبتلا به اوتیسم دشوار باشد و آنها نمی دانند به چه چیزی توجه کنند و به چه چیزی توجه نکنند. بنابراین ، گفتاردرمان به کودک یاد می دهد که به اطرافیان خود توجه کند.

((در مراکز ما بخشهای را به عنوان بازی درمانی آماده کرده ایم تا در این زمینه که میتوان گفت موثرترین بخش درمان میباشد ،تا در برنامه درمانی کودک از آن به عنوان اصلی ترین بخش بهرمند شویم..بهترین گفتاردرمانان ما همگی برنامه ویژه و درست در این بخش آماده کرده اند تا در زمان مناسب از آن بهره جویی کنند.))

بهترین مرکز بازی درمانی

 • ارائه پشتیبانی و آموزش به شبکه کودک: درک فرزندان خود ، قرار دادن خود به جای کودکان برای کمک به آنها در بهبود نقایص ارتباطی و گفتاری ضروری است. به همین دلیل ، بهترین گفتاردرمان نیز با اطرافیان کودک که به دنبال درمان هستند کار می کند. آنها با والدین ، معلمان و مراقبین کودک کار می کنند. بنابراین ، کودک می تواند استراتژی های ارتباطی را که در طول درمان با بسیاری از افراد آموزش داده می شود ، تمرین کند ، که به او کمک می کند این مهارت های ارتباطی را سریعتر توسعه دهد.

تخصصی ترین مرکز گفتاردرمانی

 • بهبود سایر زمینه های مربوط به مهارت های ارتباطی: پس از اتمام تمام مراحل ضروری ، بهترین گفتاردرمان به بررسی زمینه های دیگر که می تواند در ارتباطات کودک مشکل ایجاد کند ، می پردازد و سعی می کند آنها را بهبود بخشد. این مسائل می تواند دلایل زیادی داشته باشد ، از جمله:
 1. دستور زبان ۲. مشکل در پاسخ دادن و پرسیدن سوالات ۳. مشکل در درک زبان مجازی. توانایی درک فراتر از آنچه مستقیماً و به صراحت بیان شده است.

مزایای گفتاردرمانی برای اوتیسم چیست؟

تا اینجا ، ما در مورد نحوه استفاده از گفتاردرمانی و اقداماتی که معمولاً در طول درمان انجام می شود صحبت کرده ایم. مطالعات قبلی نشان داد که گفتاردرمانی از نظر بهبود ارتباط و تغییرات مرتبط با گفتار ، مزایای زیادی برای کودکان مبتلا به اوتیسم دارد. همچنین ، هنگامی که محققان کودکی را که هنوز تحت درمان گفتار درمانی زبان بود ، مشاهده کردند ، دریافتند که کودک در تقلید از دیگران ، زبان کلامی و زبان دریافتی ، جایی که سعی در درک دیگران داشت ، بهتر شده و سعی کرد دستورات داده شده را به طور درست انجام دهد ، همچنین بهبودهایی در زبان دریافتی ، گویا و واژگان وی و عملکرد گروهی نشان داد. با این حال ، به طور کلی ، مزایای دیگری نیز وجود دارد
به شرح زیر ؛

 • کلمات را خوب بیان می کند
 • بهبود ارتباطات غیر کلامی و کلامی.
 • مهارت های مکالمه افزایش یافته است.
 • شروع مکالمه بدون هدایت ، و توسط افراد دیگر.
 • درک بهتر مقاصد دیگران در زمینه های مختلف به کودک کمک می کند تا ارتباط موثرتری برقرار کند.
 • افزایش آگاهی و درک رفتارهای قابل قبول اجتماعی. به عنوان مثال: چه موقع صبح بخیر ، و شب بخیر ، یا خداحافظ و سلام.
 • امکان تبادل نظر با دیگران.
 • افزایش تعامل با همسالان و رضایت از گذراندن وقت با افراد دیگر.
 • یادگیری کنترل خود و کنترل خود.

و همچنین مزایای دیگر که همگی در یک برنامه درمانی درست به همراه بهترین گفتاردرمان در کنار بهترین متخصصین کاردرمانی و گفتاردرمانی میسر میباشد. از اینرو نقش خانواده در انجام یکسری از فعالیت ها و همکاری با گفتاردرمان و کاردرمان بسیار مهم میباشد خانواده میتواند در سرعت بخشیدن به بهبودی کمک زیادی کند.

بهترین مرکز درمان اختلالات گفتاری

نقش والدین در این فرایند گفتاردرمانی

مطالعات اولیه نشان داد که مداخله به موقع و ضروری، که شامل افراد اطراف کودک (اعضای خانواده و والدین) می شود ، می تواند برای کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم مفید باشد. والدین با توجه به زمانی که کودکان با آنها می گذرانند ، به عنوان بخشهای اساسی این فرایند تلقی می شوند ، که می تواند به کودک این امکان را بدهد که علاوه بر جلسات درمانی ، فرصتهای بیشتری برای ادامه تمرین در خانه داشته باشد. بنابراین ، مشارکت والدین و نقش آنها می تواند اطلاعات لازم را در رابطه با ارزشها و قوانین خانوادگی ، و همچنین گرایشها و نقاط قوت کودک ارائه دهد.

بهترین گفتاردرمانی در منزل

علاوه بر این ، تحقیقات اولیه نشان داد که والدین می توانند مداخله کننده های قدرتمندی در خانه باشند ، که منجر به بهبود تعاملات والدین و فرزندان و افزایش میزان مداخله آنها می شود. تصور اینکه مشکلات ارتباطی و گفتاری می تواند منجر به اختلال در تعاملات کودک و والدین شود ، چندان دور از ذهن نخواهد بود. خانواده ها و والدین در اطراف کودک تحت تأثیر مسائل مربوط به اختلالات طیف اوتیسم قرار دارند ، بنابراین گنجاندن والدین و مراقبان در درمان نه تنها برای کودک مفید نیست ، بلکه می تواند  تنش عملکرد خانواده و والدین را نیز افزایش دهد.بدین منظور حتی میتوان از یک گفتاردرمان خوب و یا کاردرمان در منزل بهره جست تا در زمانهای مهم و حیاطی از تنشهای رفتاری بکاهد.در مطالعات جدید نشان داده شده است نقش آفرینی درست در خانه به میزان زیادی میتواند موثر باشد.با بهره جستن از بهترین گفتاردرمان در منزل و نزدیک تر شدن آن کودک سرعت درمان را میتوان بهبود بخشید. بهترین گفتاردرمانی در منزل همین داشتن ارتباط درست و سازنده میباشد.

بهترین روش گفتاردرمانی

علاوه بر این ، نتایج درمان به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله مداخله اولیه ، مداخله مداوم و شدید ، و در نهایت ، دخالت والدین در درمان. با در نظر گرفتن این مطالعات و ملاحظات ممکن است از نظر تعیین مسیر درمانی مفید باشد. زیرا همانطور که گفته شد بهترین گفتاردرمانی در منزل انجام درست همین قوانین میباشد.

مزایای استفاده از فناوری در تمرینات گفتار درمانی روزانه شما

مطالعات اولیه نشان داد که برنامه های تلفن همراه امکان و پتانسیل بالایی برای افزایش  رفع نقایص ارتباطی و گفتاری در کودکان دارند ، که می تواند به تلاش های گفتاردرمان کمک کند. ما در حال حاضر در عصری هستیم که بسیاری از بچه ها بیش از هر زمان دیگری درگیر استفاده و علاقه به استفاده از فناوری هستند. کودکان می توانند به راحتی دستگاه ها را برای مدت زمان طولانی بدون آموزش زیاد دستکاری و استفاده کنند. بنابراین ، بهترین گفتاردرمانان می توانند از این مزیت استفاده کرده و برخی از برنامه ها را با تمرکز بر افزایش ارتباطات کودکان و نقایص مربوط به گفتار در خارج از جلسات درمانی ، قرار دهند. یک گفتاردرمان خوب با تاملی درست با خانواده میتواند از این فرصت بوجود امده استفاده درست کند.

روش تکنولوزیک برای گفتاردرمانی

با این حال ، توصیه نمی شود که از برنامه های تولید گفتار فقط به جای درمانگران گفتار درمانی و متخصصان بالینی استفاده کنید. آنها می توانند یک ابزار اضافی باشند که کمک بیشتری را ارائه می دهد. ارزیابی و قضاوت بالینی برای ردیابی اثربخشی یک برنامه به عنوان حامی درمان ضروری است. اگرچه ممکن است برخی از برنامه ها کاربر پسند باشند ، اما ممکن است بازخوردهای نادرستی ارائه دهند ، مانند در نظر گرفتن تولید صدای نادرست به عنوان صحیح و باعث جمع آوری نادرست داده ها. بنابراین ، عاقلانه است که قبل از بارگیری برنامه ای برای فرزندان خود ، با متخصص گفتاردمانی مشورت کنید. از سوی دیگر ، استفاده از برنامه ها برای کودکان دارای اختلالات گفتاری و ارتباطی مزایایی دارد و این موارد شامل موارد زیر است:

درمان تکنولوژیک گفتاردرمانی

 • آنها در مقایسه با سازهای سنتی برای کودکان جذاب و انگیزه بخش هستند.
 • آنها پیشرفت کودک را ردیابی می کنند و به آسانی به گفتاردرمان اجازه می دهند پیشرفت را ارزیابی کرده و موفقیت کودک را جشن بگیرد.
 • آنها می توانند یک ابزار پشتیبانی عالی برای کودکان مبتلا به اوتیسم برای برنامه ها ، نمادها ، زمان سنج ها باشند.
 • برخی از برنامه های بازی در واقع از نظر تحریک زبان از طریق فعالیت ها موثر هستند.

بهترین مرکز گفتاردرمانی

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، برخی از کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم ممکن است در ارتباط با گفتار و مشکلات ارتباطی دچار مشکل شوند. برای این منظور ، درمان گفتار-زبان مفید بوده است و برنامه های تلفن همراه که می توانند از بهبود این نقایص حمایت کنند مفید بوده است. بنابراین ، استفاده از گفتاردرمانی و برنامه های تلفن همراه که بر بهبود ارتباطات و نقایص مربوط به گفتار در ارتباط متمرکز هستند ، می تواند موثر باشد.

بهترین گفتاردرمانی

ما در بهترین مراکز گفتاردرمانی خود با بهره جستن از  بهترین تجهیزات به روز گفتاردرمانی در کنار بهترین گفتاردرمانی که همگی در یک برنامه ریزی درست و متناسب با کودک مبتلا به اوتیسم گنجانده شده است آماده هستیم تا بهترین خدمات را ارئه دهیم. به جرات میتوان گفت مراکز ما یکی از پیشرو های گفتاردرمانی در ایران هست و ما این در عمل نیز ثابت کرده ایم. برای تماس با ما میتوانید از طریق شمارهای درج شده در سایت و یا با مراجعه به مراکز ما اقدام کنید.رضایت شما تعهد ماست

گفتاردرمانی در اختلال اوتیسم

بهترین کاردرمانی فلج مغزی در تهران

فلج مغزی

فلج مغزی یک نوع از اختلالاتی است که نیاز به تمرین و صبوری زیاد دارد.و برای بهتر شدن وضعیت بیمار حتما باید با بهترین متخصصین

🡰