ویژگی یک گفتار درمانی خوب و بهترین مرکز گفتاردرمانی

بهترین گفتاردرمانی

در دنیای امروز گفتگو ( مکالمه ، گفتار درست) را میتوان یکی از بخشهای اصلی هر فعالیت و حتی در زندگی روزمره دانست .به طوریکه بدون گفتار درست و تلفظ درست لغات در پیشبرد کارهای روزمره دچار مشکل میشویم.از آنجا که مراکز تخصصی گفتاردرمانی ما یکی از پیشگامان عرصه گفتاردرمانی در ایران بوده است و از سالها تجربه برخوردار است .به جرات میتوان گفت بهترین مرکز گفتار درمانی ایران میباشد.که با همکاری بهترین گفتاردرمانان که همگی از تجربه و دانش کافی برخوردار میباشند. بهترین مراکز گفتاردرمانی ما در دوشعبه غرب و شرق تهران (کیلینیک توانبخشی پایا و کیلینیک توانبخشی غرب تهران)آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.در بهترین مراکز گفتاردرمانی ما که مجهز به تجهیزات به روز و پیشرفته گفتاردرمانی و تکنولوژیک میباشد ، و در این راستا با بهره گیری از بالاترین استانداردهای کیفیت آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت هستیم.

 

بهترین مرکز گفتاردرمانی در ایران

 

 

تاریخچه گفتاردرمانی

درمان گفتار و زبان (SLT) در قرن های ۱۸ و ۱۹ به آرامی به عنوان یک حرفه ظاهر شد و در سراسر قرن ۲۰ محبوبیت بیشتری پیدا کرد. تا اوایل دهه ۱۹۹۰ ، SLT در بسیاری از محیط ها از جمله صحبت در جمع ، تلفظ و اصلاح نقایص گفتاری استفاده می شد. بعدها ، متخصصان بسیاری از زمینه ها ، مانند جراحان ، معلمان و متخصصان مغز و اعصاب ، به ارتباطات علاقه مند شدند و متخصصان مغز و اعصاب شروع به مطالعه تولید گفتار و مناطق مغزی درگیر در آن کردند. بنابراین ، گفتاردرمانی به آرامی شروع به کسب اعتبار  درجامعه مدرن کرد. همچنین ، از ابتدای دهه ۱۹۵۰ ، SLT برای سربازانی استفاده می شد که در نتیجه جنگ جهانی دوم دچار آسیب جدی به سر شده بودند. با این حال ، مانند سایر حرفه های بهداشتی ، مبانی گفتاردرمانی بر اساس  اختلالات فرد مبتلا و ویژگیهای آن چیدمان و برنامه ریزی میشود.

 

بهترین گفتاردرمان

 

گفتاردرمانی چیست؟

گفتار درمانی و زبان درمانی یکی از روشهای مداخله ای است که به کودکان و بزرگسالانی که در برقراری ارتباط ، نوشیدن ، غذا خوردن و بلعیدن دچار مشکل هستند کمک می کند. هدف و استفاده عملی از گفتاردرمانی و زبان درمانی این است که به مردم در برقراری ارتباط موترتر کمک کنیم. با این حال ، باید توجه داشت که مشکلات ارتباطی و گفتاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این مشکلات عبارتند از ؛

 • ارتباطات اجتماعی: ما در هنگام صحبت کردن ، قوانین را درک می کنیم و به کار می بریم ، مانند نوبت دهی ، یا چقدر در برابر افراد هنگام صحبت با توجه به فضای شخصی بیشتر ایستادگی می کنیم ، یا چقدر متفاوت با دیگران با توجه به صمیمیت صحبت می کنیم.
 • زبان: چقدر از کلمات مناسب هنگام صحبت با دیگران استفاده می کنیم و چقدر خوب همه چیزهایی را که می شنویم و می خوانیم درک می کنیم.
 • صداهای گفتاری: چقدر خوب ما صداها را تلفظ می کنیم و کلمات را با آن صداها تولید می کنیم.
 • صدا: آیا ما قادر به تولید صدا هستیم؟ صدای ما چقدر خوب است؟ صدا خشن است؟
 • روان: وقتی صحبت می کنیم چقدر روان هستیم؟ آیا گفتار جریان دارد یا ما لکنت زبان داریم؟
 • تغذیه و بلع: آیا غذا را خوب می جویم ، می مکیم ، می بلعیم و مایعات را می بلعیم؟

 

 

 

 

بهترین مرکز گفتاردرمانی

 

 

 

چگونه از گفتاردرمانی و زبان درمانی استفاده می شود؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، گفتار درمانی و زبان درمانی می تواند به دلایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد. برای برخی از افراد ، این امر به آنها کمک می کند که پس از تجربه یک ضربه ، مانند سکته مغزی یا ضربه به سر ، دوباره بلع را یاد بگیرند. همچنین برای دیگران می توان از آنها برای یادگیری استراتژی های درک زبان گفتاری و به نوبه خود ایجاد رفتارهای مکالمه ای ، ارتباطی یا استفاده صحیح از صدا و ماهیچه های خود برای تولید صداهای مناسب استفاده کرد.

 

 

 

 

گفتاردرمانی خوب

 

 

 

نقش آسیب شناسان گفتار زبان در درمان

آسیب شناسان زبان گفتار یا همان گفتاردرمان (SLP) در محیط های مختلف و با افراد از همه گروه های سنی کار می کنند. بهترین گفتاردرمانان در ابتدا به بررسی ، تشخیص و درمان اختلالات میپردازند و در عین حال با انجام بهترین تمرینات گفتاردرمانی از پیشرفت آنها اطمینان و از اختلالات بعدی جلوگیری می کنند. باید در نظر داشت بهترین گفتاردرمانان برای کودکان و بزرگسالان با متدهای مختلف کار میکنند.

 • برای کودکان
 • نارساخوانی
 • اختلال پردازش شنوایی
 • اختلالات زبانی
 • اختلال ارتباطات اجتماعی
 • اختلالات یادگیری در کودکان غیر کلامی
 • جهش انتخابی
 • اختلالات صوتی

 

 • برای بزرگسالان
 • مشکلات در یادگیری
 • مشکلات مربوط به سلامت روان
 • مسائل شنوایی
 • مشکلات در تولید صدا
 • ارتباط ، غذا خوردن ، مشکلات بلع ناشی از سکته مغزی/ ضربه سر

 

 

بهترین مرکز گفتاردرمانی

 

 

 

مدیریت مشکلات زبان و ارتباطات در کودکان

بهترین گفتاردرمانان ،آموزش دیده اند تا بر مهارت هایی از جمله خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و زبان کار کنند. همچنین میتوانند در محیطهای خصوصی تر مثل منزل و حتی در مدارس نیز همراه کننده کودکان باشند. جایی که آنها حتی میتوانند گروهی همراه با بازی درمانی نقش پر رنگ تری در درمان به عمل اورند.و در منازل  بر اساس نیاز کودک و زمینه ای که او در آن مهارت ندارد توجه کرده و گفتاردمانی کنند، بهترین گفتاردرمانان فعالیت هایی را برای مسائل خاص کودک برنامه ریزی می کنند تا مهارت های لازم را توسعه دهند. این فعالیتها به نیازهای کودکان شما بستگی دارد.

به مانند:

 • افزایش مهارت های آگاهی واجی: این می تواند به فرزندان شما در مهارت های خواندن و رمزگشایی کمک کند ، که به عنوان استفاده مناسب از دانش صدا و حروف برای تلفظ زبان نوشتاری شناخته می شوند. بهترین گفتاردرمان در ابتدا می تواند آموزش قافیه به کودک را آغاز کند و باعث شود که کودک صداهای اولیه را در کلمات تشخیص دهد.
 • بهبود زبان برای بیان شفاهی ایده های پیچیده: گاهی اوقات کودکان ممکن است در بیان ایده های پیچیده و دشوار دچار مشکل شوند و ممکن است فقط در جملات کوتاه صحبت کنند. بنابراین ، بهترین گفتاردرمان می تواند به فرزند شما کمک کند تا با افزودن اطلاعات و جزئیات بیشتر به بیان جملات طولانی تر بپردازد. به عنوان مثال ، گفتاردرمان خوب می تواند پیوندهای کودک را که به عنوان پیوند کلمات (و ، اما ، به دلیل ، و غیره) شناخته می شوند ، بیاموزد تا ایده های بیشتری را در یک جمله ادغام کند.

 

 

 

مرکز تخصصی گفتاردرمانی

 

 

 

 • درک استنباط ها: وقتی چیزی را می خوانید ، برخی ایده ها به وضوح بیان می شوند ، و برخی دیگر ضمنی و قابل تفسیر هستند. گاهی اوقات ، کودکان نمی توانند بفهمند چه می خوانند یا پاراگراف سعی دارد چه چیزی را ارائه دهد. به همین دلیل ، متخصص گفتاردرمان می تواند به فرزندان شما کمک کند تا ایده های اصلی مطالبی را که خوانده اند بشناسند و درک کنند.
 • تقویت واژگان: داشتن دانش واژگان خوب از نظر صحبت کردن ، خواندن و گوش دادن ضروری است. برای بهبود واژگان کودکان ، گفتاردرمان می تواند به آنها در یادگیری و به خاطر سپردن کلمات جدید کمک کند تا داستان ها را بازگو کنند یا بازی های واژگان انجام دهند.
 • ایجاد برنامه هایی برای تقویت درک مطلب: برخی از کودکان ممکن است در درک آنچه می خوانند مشکل داشته باشند. برای غلبه بر این مسئله ، بهترین متخصص گفتاردرمان می تواند با صحبت در مورد موضوعی از خواندن شروع کند تا آنچه را که درباره موضوع خواندن می دانند به آنها یادآوری کند. همچنین ، گفتاردرمان می تواند با راهنمایی کودکان در یافتن تصاویر و کلمات در مطالب خواندن ، به کودکان کمک کند ، که می تواند سرنخ هایی برای کمک به کودکان در درک بهتر خواندن باشد.
 • افزایش مهارتهای ارتباطی اجتماعی: برخی از کودکان هنگام برقراری ارتباط با افراد دیگر دچار مشکل می شوند و نمی دانند چه موقع در حین صحبت کردن به نوبت بروند. آنها همچنین ممکن است مهارت لازم برای گفتگو با افراد مختلف را نداشته باشند که سطح صمیمیت متفاوتی با آنها دارد. بنابراین ، بهترین گفتاردرمان می تواند به فرزندان شما در بهبود ارتباط متقابل ، توجه به صدای گوینده ، اشاره ، زبان بدن و احساسات کمک کند.

 

 

بهترین مرکز گفتاردرمانی

 

 

 

اینها مختصری از ویزگی های یک گفتاردرمان خوب و ماهر بود اما باید توجه داشت گفتاردرمانی یک روند همراه با صبر و حوصله میباشد. باید در مسیر درمان همراه و کمک حال فردی که دچار نقص گفتاری شده است و همچنین باید با گفتاردرمان هماهنگ بوده و در انجام تمرینات و جلسات گفتاردرمانی کمال همکاری را به عمل اورد. در مراکز ما تمامی مراحل درمان با یک برنامه ریزی متناسب با فرد تعیین شده و با نظارت بهترین متخصصان گفتاردرمانی انجام میشود.

مراکز ما به جرات میتوان گفت بهترین مراکز گفتاردرمانی در ایران بوده و از پیشگامان روشهای نوین گفتاردرمانی در ایران بوده و از بروزترین متدهای گفتاردرمانی و تجهیزات گفتاردرمانی استفاده میکند.

برای هماهنگی میتوانید با شمارهای زیر تماس بگیرید.

۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲

۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *