بازی درمانی

بهترین مرکز کاردرمانی اوتیسم

بهترین درمان برای کودک مبتلا به اختلالات ذهنی (مثل: اوتیسم ، بیش فعالی ، کندی حرکت و یادگیری) یک بازی هدفمند و توسعه دهنده میباشد.ما در بهترین مرکز بازی درمانی ایران با داشتن سالها تجربه و دانش و برخورداری از بهترین متخصص کاردرمانی ایران جناب آقای دکتر حسینی سیانکی آماده ارائه بهترین خدمانت کاردرمانی به شما عزیزان هستیم.

درمان مبتنی بر بازی یک رویکرد ساختاریافته برای درمان است که به طور گسترده توسط کاردرمانگران برای مشارکت دادن کودکان در بهبود رشد عملکردی و رفاه عاطفی استفاده می‌شود.

در حالی که ممکن است زمان بازی معمولی به نظر برسد، بازی درمانی بسیار بیشتر از این است. همراه با ارزیابی های رسمی، درمان مبتنی بر بازی توسط درمانگر شما برای به دست آوردن بینشی در مورد توانایی های عملکردی کودک و جایی که ممکن است زمینه هایی برای بهبود وجود داشته باشد استفاده می شود تا مبنایی برای درمان هدفمند باشد.

کودکان وقتی زبان کلامی برای بیان آن ندارند و اسباب بازی ها مانند کلمات با بازی به عنوان زبان عمل می کنند، از بازی برای یادگیری و بیان آنچه که آنها را آزار می دهد استفاده می کنند.

بازی این فرصت را برای کودکان فراهم می کند تا بینش در مورد تعارضات درونی و حل مسئله را در موقعیت های اجتماعی ایجاد کنند تا آنها را قادر سازد تا درک بهتری از احساسات خود و نحوه تنظیم آنها برای ایجاد تعامل خوب با دیگران در حین رشد به دست آورند.

بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در بیش فعالی

مزایای بازی درمانی:

  1. مهارت های اجتماعی قوی تر
  2. توسعه راهبردهای مقابله با شرایط دشوار
  3. مهارت های حل مسئله ایجاد کنید
  4. افزایش همدلی و احترام به دیگران
  5. یادگیری تجربه کردن و ابراز احساسات
  6. روابط خانوادگی قوی
  7. تشویق به استفاده از زبان و تقویت ارتباط با دیگران
  8. تسکین اضطراب
  9. مسئولیت برخی رفتارها
  10. بهبود رشد حرکتی ظریف و درشت

بازی درمانی چگونه کار می کند؟

بسته به سن و مرحله رشد، شکاف ارتباطی بین بزرگسالان و کودکان وجود دارد، کودکان به سادگی مهارت‌های زبانی بزرگسالان را ندارند و در مواقعی ممکن است منجر به تفسیر نادرست شود یا نشانه‌های کلامی و غیرکلامی را کاملاً از دست بدهند. فرزند شما احساس می کند

از آنجایی که کودک نمی تواند به اندازه کافی خود را در دنیای بزرگسالان بیان کند، یک درمانگر به کودک در دنیای او می پیوندد که در آن احساسات درونی خود را ابراز و به نمایش می گذارد.

در حین بازی، کودکان کمتر مراقب تعاملات و احساسات خود می شوند و هنگامی که به فعالیت های مبتنی بر بازی می پیوندند، یک رابطه درمانی قوی با درمانگر و دیگران ایجاد می کنند.

بازی درمانی بسته به درمانگر و نیازهای خاص کودک متفاوت خواهد بود و برای شروع درمانگر ممکن است دوست داشته باشد به سادگی عقب بایستد و کودک شما را در تعامل با اسباب بازی های خود تماشا کند و ببیند که چگونه به طور مستقل بازی می کند، با دیگران درگیر و زمانی که والدین در نزدیکی هستند یا مشمول.

چیزهای زیادی در نحوه تعامل کودک با اسباب‌بازی‌های مختلف و چگونگی تغییر رفتار از جلسه‌ای به جلسه دیگر آشکار می‌شود و از اینجا، اهداف درمانی متناسب با خانواده ارزیابی و ایجاد می‌شوند تا جهتی برای درمان و کار در جهت رسیدگی به نگرانی‌های والدین ایجاد شود.

بهترین گفتاردرمانی در بیش فعالی

بهترین مرکز بازی درمانی و کاردرمانی  چگونه می تواند به نگرانی های فرزند شما کمک کند؟

در مراکز ما به طور دقیق ارزیابی برای کودک انجام میشود تا تمام نقاطی که باید کودک در آن بهبود یابد مشخص شود، این ارزیابی توسط بهترین متخصص کاردرمانی ایران جناب آقای دکتر حسینی سیانکی انجام میشود.

بعد از ارزیابی دقیق با مشخص کردن تیم درمانی و تدوین برنامه درمانی متناسب با کودک درمان زیر نظر بهترین متخصص کاردرمانی دکتر سیانکی شروع میشود و تمامی مراحل با نظارت دقیق ایشان انجام میشود. و به طور مداوم گزارش از نحوه عملکرد کودک و پیشرفت کودک در تمرینات ارائه میشود.

این بخش کوچکی از تمامی مراحل درمانی در مراکز ما میباشد

جهت اطلاعات بیشتر با شمارهای زیر تماس بگیرید:

شمارهای تماس:

۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲

۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

 

مراکز ما کاملاً مبتنی بر جامعه است، به این معنی که ما می‌توانیم درمان‌ها را به روش‌های زیر اجرا کنیم:

در خانه شما که فضای امن فرزند شماست

از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه فرزندتان استفاده کنید تا کارهایی که در جلسات انجام می‌دهیم، زمانی که ما آنجا نیستیم به محیط خانه منتقل شود و فرصت‌های مربیگری والدین را برای کار کردن در خانه فراهم کنیم.

ما اسباب‌بازی‌ها و تجهیزات خود را با خود خواهیم آورد تا به فرزند شما معرفی کنیم تا تعاملات مختلف و سازگاری را برای دستیابی به اهداف درمانی کشف کند.

ما می توانیم بازدید از مدرسه و مهد کودک را (با اجازه والدین/مراقب و مدرسه) برای مشاهده مهارت های اجتماعی و تعامل محیطی انجام دهیم.

اگر احساس می کنید فرزندتان ممکن است مشکلاتی را در موارد زیر تجربه کند:

مهارتهای اجتماعی

رشد حرکتی ظریف و درشت

تنظیم عاطفی

رفتارهای سخت

مراکز ما کاردرمانی سیار را ارائه می دهد. برای سازماندهی ارزیابی ویزیت در منزل با یکی از کاردرمانگران ما، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

شمارهای تماس:

۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲

۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *