ماساژ درمانی

ماساژدرمانی

ماساژ درمانی یک درمان بسیار پر اهمیت برای پیشبرد اهداف و پیشرفت کودکان در درمان میباشد.مراکز ما با داشتن بخشهای تخصصی ماساز درمانی به همراه بهترین کاردرمانی میتواند در این زمینه بهترین خدمات کاردرمانی را ارئه دهد.ما در مراکز خود در دو شعبه شرق و غرب تهران بخشهای تخصصی در زمینه ماساز درمانی دارد و ازبروزترین متدهای ماساژدرمانی مخصوص کودکان در زمینه های مختلف خدمات ارائه میدهد.

ماساژ درمانی در کاردرمانی چیست؟

ماساژدرمانی برای کودکان شکل منحصر به فردی از کاردرمانی است که ممکن است بسیاری از والدین از آن آگاه نباشند. این فرآیند شامل استفاده از قدرت طبیعی لمس و ادغام آن در تمرین کاردرمانی است.

ماساژ درمانی حوزه ای از درمان در کاردرمانی است که در آن کاردرمانگر از درمان سنتی پیشگیرانه یا توانبخشی به یک رویکرد درمانی جامع دور می شود. در مراکز ما،  بهترین درمانگران ما ماساژ کاردرمانی بافت نرم را برای کودکان ارائه می‌دهند، که به آزادسازی عضلات منقبض و در نتیجه تسکین درد کمک می‌کند.

ماساژ درمانی می تواند برای نوزادان و بزرگسالان نیز مفید باشد، اما تمرکز این مقاله بر روی کودکان است. ماساژ درمانگر اطفال، ماساژ درمانی کاردرمانی را عمدتاً برای نوزادان، نوزادان و کودکان ارائه می دهد. روغن ها و لوسیون های مختلفی برای ماساژ پوست حساس کودک در دسترس هستند.

ماساز درمانی معمولا به همراه کاردرمانیهای مختلف انجام میشود.و برای بالابردن بهره کاردرمانی استفاده میشود و بهتر است کنار دیگر کاردرمانیها استفاده شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

این معمولا شامل یک گفتار درمانگر است که در تیم با کاردرمانگر کار می کند. آنها هنگام غذا دادن به فرزندشان مادر را زیر نظر خواهند گرفت. آنها والدین را تشویق می کنند که تماس چشمی خوبی داشته باشند، که برای برقراری ارتباط متقابل ضروری است.

قدرت ماساژ درمانی

در آغوش گرفتن نوزاد طبیعی ترین تجربه ای است که آنها در دوران نوزادی دارند. به عنوان والدین، از پاسخ های فرزندتان به لمس آگاه می شوید، که به شما امکان می دهد قبل از صحبت کردن، نیازهای او را به خوبی تفسیر کنید.

این تماس غیرکلامی است که شروع ارتباط و پیوند بین شما و کودکتان است، به همین دلیل است که از نظر رشد بسیار مهم است. اگر کودک پیوندهای اولیه ارتباط غیرکلامی را نداشته باشد، بعداً در زندگی برای او برقراری ارتباط کلامی بسیار دشوارتر خواهد بود.

هر تماسی که با نوزاد، کودک یا نوجوان خود دارید نشان می دهد که شما آنها را دوست دارید و اعتماد آنها به شما را تأیید می کند. به همین دلیل است که فرزند یا یکی از اعضای خانواده شما پس از یک “آغوش عمیق” احساس بسیار بهتری دارد!

چه کسانی به ماساژ درمانی نیاز دارند؟

نوزادان و کودکانی که در بیمارستان بستری شده اند یا فلج مغزی یا تأخیر در رشد مثل کودکانی که درطیف اوتیسم هستند و کودکان بیش فعال و یا آسپرگر در آنها تشخیص داده شده است، از ماساژ درمانی در کاردرمانی سود زیادی خواهند برد. اما به طور کلی، همه نوزادان حتی بدون تشخیص می توانند از ماساژ درمانی بهره مند شوند.

در کاردرمانی، درمانگر به والدین فرصت می دهد تا تکنیک های ماساژ را روی نوزاد یا کودک خود تمرین کنند تا بتوانند به راحتی این تکنیک ها را در خانه اجرا کنند. استفاده از ماساژ در خانه باعث تقویت رابطه شما با نوزاد و کودکتان می شود.

تماشای واکنش های کودک به ماساژ در حین رشد و تکامل می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

اهداف و فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی در کاردرمانی دارای اهداف و فواید متعددی است:

آرامش:

  1. برای کمک به آرامش کودک یا خود با استفاده از ماساژ ملایم، که به خوابیدن آنها کمک می کند.
  2. گوارش:برای کمک به هضم کودک با ماساژ شکم به صورت گرد و رو به پایین. این می تواند گاز را که باعث کولیک می شود، از بین ببرد.
  3. تنش عضلانی:برای رهاسازی عضلات تحت فشار ناشی از تنش. این در مورد کودک بزرگتری که استرس و یا اظطراب را تجربه میکند صدق می کند.
  4. سردرد، اضطراب، بی خوابی یا افسردگی:
  5. کودکان بزرگتر که از سردرد یا افسردگی رنج می برند.

بیش فعالی:

کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی می گویند که بعد از ماساژ بافت عمیق، احساس شادی بیشتری دارند. آموزگاران کودکان مبتلا به ADHD همچنین گزارش دادند که بچه‌ها کمتر بی‌قرار شدند و پس از ماساژ درمانی می‌توانستند برای مدت طولانی بنشینند.

برخی از عمده فواید ماساژدرمانی:

  1. سلامت و تندرستی کلی:

برای بهبود سلامت و تندرستی کودک.

  1. کشش بافت نرم:

برای از بین بردن تنش در بافت های نرم بدن دست ها، بازوها و پاها.

  1. انقباضات عضلانی:

برای جلوگیری از ایجاد انقباض عضلات در کودکان مبتلا به فلج مغزی.

  1. درد و التهاب:

کودکان همچنین از ماساژ برای کاهش درد و التهاب پس از آسیب سود می برند.

ماساژ درمانی عمیق

شکل دیگری از ماساژ درمانی به نام ماساژ درمانی عمیق یا فشار عمیق وجود دارد که به کودک کمک می کند تا با احساس ناراحتی یا تحریک بیش از حد مقابله کند. این می تواند برای کودکان با مشکلات حسی شدید بسیار مفید باشد. کاردرمانگر از ماساژ درمانی عمیق برای آرام کردن کودک مبتلا به مشکلات یکپارچگی حسی-حرکتی استفاده می کند.

یک روش متداول برای این کار شامل ارائه یک پتوی وزن به کودک است که اغلب استرس ناشی از ناتوانی آنها در اعمال کنترل بر احساسات حسی لامسه خود را کاهش می دهد. ماساژ با فشار عمیق یا استفاده از پتوهای وزن دار می تواند بسیار آرام بخش باشد و بهبود مثبتی در رفتار کودک داشته باشد زیرا او بار حسی را تجربه نمی کند.

نتیجه

کاردرمانگر در بسیاری از زمینه های زندگی نوزاد و کودک نقش حیاتی دارد. ماساژ شغلی از بسیاری جهات برای نوزادان و کودکان مفید است، از جمله آسیب های ورزشی، اختلال کمبود توجه، بیش فعالی، فلج مغزی، تنش و سردرد.

مهمتر از همه، ماساژ درمانی به والدین کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه با فرزندان خود به روش های مختلف ارتباط برقرار کنند. با این ارتباط قوی تر، والدین می توانند به فرزندان خود کمک کنند تا در آینده حرکت کنند.

مراکز کاردرمانی هر روز مشتاق کمک به کودکان با نیازهای ویژه و والدین آنها است. ما در تلاش هستیم تا عملکرد و ارتباط با هر کودک را بهبود بخشیم و به والدین آنها کمک کنیم تا در دنیای نیازهای ویژه حرکت کنند. اگر مایلید درباره ماساژ درمانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، یا می‌خواهید درباره اینکه مراکز کاردرمانی ما چگونه می‌تواند به فرزندتان کمک کند، همین امروز با کلینیک توانبخشی ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *