اوتیسم در بزرگسالان

اوتیسم بزرگسالان

اوتیسم در بزرگسالان ممکن است دیده شود؟ بله اما این به معنی نخواهد بود که آنها در بزرگسالی به اوتیسم دچار شده اند. متخصصین بر این مورد اتفاق نظر دارند که اوتیسم نمی تواند در نوجوانی یا بزرگسالی ایجاد شود. با این حال، چون علایم اولیه در میان دختران و افراد مبتلا به اوتیسم با عملکرد بالا در ابتدا معمولاً دیده نمی‌شود و از آنجایی که بیماری آنها به طور دقیق تشخیص داده نشده است، ممکن است باعث شود برخی از افراد باور کنند که در زمان بلوغ به اوتیسم مبتلا شده اند.

علت اوتیسم بزرگسالان

علت اوتیسم در بزرگسالان دقیقا معلوم نیست و اکثر تحقیقات اخیر تایید می کنند که هیچ دلیل واحدی برای آن وجود ندارد. برخی از علل شایع اوتیسم در بزرگسالان عبارتند از:
• داشتن سابقه خانوادگی اوتیسم.
• جهش های ژنتیکی خاص و سایر اختلالات ژنتیکی.
• بیمار از پدر و مادر مسن متولد شد.
• وزن کم هنگام تولد.
• وجود عدم تعادل در فرآیندهای متابولیک در بدن.
• قرار گرفتن در معرض برخی فلزات سنگین و سموم محیطی.
• ابتلای مادر به عفونت ویروسی در دوران بارداری.
• در دوران بارداری، جنین در معرض داروهای خاصی مانند والپروئیک اسید یا تالیدومید قرار گرفت.
به گفته موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی (NINDS)، عوامل ژنتیکی و محیطی ممکن است تعیین کنند که آیا فرد مبتلا به اوتیسم در بزرگسالان است یا خیر. توصیه میکنیم مقاله اتیسم چیست را برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

 

تست اوتیسم بزرگسالان در تهران

تست اوتیسم بزرگسالان در تهران

تشخیص اوتیسم در بزرگسالان به دلایل مختلفی می تواند دشوار باشد، از جمله:
بیماری که در سالهای جوانی تشخیص داده نشده است ممکن است علائم خفیفی داشته باشد که تشخیص بیماری را در بزرگسالی دشوارتر می کند و بیماری که مدتی با اوتیسم زندگی کرده است ممکن است بتواند علائم خود را پنهان کند.
تست های مختلفی وجود دارد که می تواند به تشخیص اختلال طیف اوتیسم در بزرگسالان کمک کند، اما این تست ها خاص و کافی نیستند. پزشک ممکن است با سؤال از بیمار در مورد علائم فعلی یا دوران کودکی و سؤال در مورد سابقه پزشکی و همچنین انجام معاینه بالینی سعی در تعیین وجود اختلال طیف اوتیسم داشته باشد.
اگر علائم در دوران کودکی وجود نداشت، اما در نوجوانی یا بزرگسالی شروع شد، ممکن است به دلیل یک بیماری شناختی یا سلامت روانی دیگر باشد تا یک اختلال طیف اوتیسم.
بسیاری از مطالعات نشان داده اند که واکسن ها باعث اختلال طیف اوتیسم نمی شوند و یکی از مطالعات قدیمی ارتباط بین اوتیسم و واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) را پیشنهاد کرده است، اما پس از حدود ۱۰ سال این مطالعه پس گرفته شد و نادرست بودن آن ثابت شد.
اولین بار در سال ۲۰۰۱ توسط سایمون بارون کوهن و همکارانش در مرکز تحقیقات اوتیسم کمبریج ضریب طیف اوتیسم (AQ) را به عنوان معیاری برای اندازه گیری ویژگی های اوتیسم در بزرگسالان منتشر کردند.
تست اوتیسم بزرگسالان (به اختصار AQ) یک پرسشنامه تشخیصی است که برای اندازه‌گیری بیان ویژگی‌های طیف اوتیسم در یک فرد، با ارزیابی ذهنی خود او طراحی شده است.نمونه سوالات این تست ها در سطح اینترنت موجود است. در نظر داشته باشید ، برخی افراد غیرمتخصص با مشاهده رفتارهای افراد اوتیسم ، آن را با بیش فعالی اشتباه میگیرند.

مرکز اوتیسم بزرگسالان در تهران

مرکز اوتیسم بزرگسالان در تهران

از آنجایی که تخمین زده می شود که تعداد بسیاری از نوجوان مبتلا به اوتیسم هر ساله بالغ می شوند، مهم تر از همیشه است که مرکز اوتیسم در بزرگسالان منابع و خدمات موثری برای کمک به این عزیزان در مقابله با چالش هایی که ممکن است با آن روبرو شوند ارائه دهد.
بیماران در مراکز اوتیسم بزرگسالان در تهران برنامه های درمانی و حمایتی و تخصصی را بر اساس تجزیه و تحلیل از یک درمانگر حرفه ای دریافت می کنند.
برنامه‌های درمان اوتیسم شامل درمان ABA و آموزش حرفه ای و حمایت اجتماعی و خودمات بالینی است که به بزرگسالان مبتلا به اوتیسم یا ناتوانی‌های ذهنی و رشدی کمک می‌کند یاد بگیرند که چگونه در زندگی روزمره و حرفه‌ای خود عمل کنند و زندگی مستقل و رضایت بخشی را تجربه کنند.
مهارت هایی که در بیمار ایجاد می شود هم کلامی و هم غیرکلامی است. فرد به کمک این مهارت‌ها می تواند روابط اجتماعی خودش را بهبود ببخشد.
مرکز اوتیسم در بزرگسالان دارای تحلیلگران رفتاری دارای گواهی هیئت مدیره (BCBA) است که برای ارائه تجزیه و تحلیل رفتار آموزش دیده اند و مؤثرترین و به روزترین آموزش ها را به شخص ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *