بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در فرمانیه

بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در فرمانیه

با پیشرفت علم درمان، شاخه های کاردرمانی و گفتاردرمانی از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. این روش های درمانی غیرتهاجمی می باشند و می توانند در بسیاری از بیماری ها جایگزین روش های تهاجمی شوند. مزیت این روش های درمانی این است که در هر سن با توجه به شرایطشان قابل استفاده می شود. استفاده از کاردرمانی و گفتاردرمانی در بیماری های مانند اختلال اوتیسم، بیش فعالی، افرادی که سکته مغزی کرده اند، مشکلات اسکلتی عضلانی مانند آرتروز، بیرون زدگی دیسگ، ساییدگی مفاصل و … استفاده کرد. اما انجام دادن این روش های درمانی باید زیر نظر متخصص و با استفاده از امکانات بروز باشد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در فرمانیه، یعنی تهران ریهب شما را آشنا کنیم.

امکانات یک مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی مجهز

هر مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی نیازمند یک سری از امکانات می باشد که برای انجام روندهای درمانی به آن ها نیاز است. وجود امکانات مدرن و بروز باعث می شود که درمان با کیفیت بیشتری طی شود.  در ادامه با برخی از امکانات تهران ریهب، بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در فرمانیه آشنا می کنیم:

اتاق تمرین درمانی

مهم ترین بخش در یک مرکز کاردرمانی، اتاق تمرین می باشد. در اتاق تمرین وسایل مختلفی وجود دارد که می توان بیماران مختلف را تمرین داد. در این اتاق حضور موثر کاردرمانگر و گفتاردرمانگر بسیار اهمیت دارد. شیوه صحیح انجام حرکات، کمک کردن به بیمار و آموزش نکات مختلف می تواند در روند درمانی موثر باشد.

حرکات پسیو

یکی از مهم ترین بخش ها در اتاق تمرین درمانی که توسط کاردرمانگر صورت می پذیرد، تمرینات پسیو می باشد. این دسته از تمرینات نوعی از حرکات هستند که شخص در آن ها نقشی ندارد و یک شخص ماهر برای ایجاد حرکت در مفاصل و جلوگیری از خشکی آن ها انجام می دهد.

تمرینات مقاومتی

تمرینات مقاومتی در این قسمت توسط خود شخص و با نظارت کاردرمانگر انجام می شوند. این تمرینات به تقویت ماهیچه های شخص و کاهش درد کمک بسزایی می کنند.

اتاق ماساژ

ماساژ می تواند در درمان بسیار از مشکلات موثر باشد. هدف اصلی از خدمات ماساژ ایجاد آرامش در بیمار می باشد. به همین منظور در افرادی اختلال طیف اوتیسم، بیش فعالی و موارد این چنینی دارند بسیار موثر است. انجام ماساژ در کلینیک تهران ریهب توسط یک فرد متخصص انجام می شود. وجود یک اتاق اختصاصی بدین منظور باعث می شود تا بیشترین اثر درمانی را داشته باشد.

اتاق تاریک

وجود اتاق تاریک در یک مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی بسیار مهم است. هدف اصلی از وجود این اتاق تقویت تمرکز و توجه بیماران می باشد.  در این اتاق وسایل مختلفی وجود دارد که می توانند به بهبود شخص کمک کنند. کودکان مبتلا به اوتیسم و بیش فعالی مشکل تمرکز و توجه دارند، استفاده از این اتاق در کنار دارودرمانی و سایر درمان ها می تواند تاثیر بسزایی در روند درمان و بهبود شخص داشته باشد. بیشتر امکانات این اتاق مربوط به خدمات کاردرمانی می باشد.

محل مخصوص بازی درمانی

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی خوب، داشتن امکانات مخصوص بازی درمانی می باشد. این بخش به طور ویژه ای برای کودکان استفاده می شود. بنابراین وجود امکانات مختلف می تواند در روند بهبود کودکان با مشکلات متفاوت بسیار موثر باشد. بازی درمانی باید زیر نظر یک متخصص انجام شود. هم کاردرمانگران و هم گفتاردرمانگران از امکانات این اتاق برای بهبود مراجعه کنندگان خود استفاده می کنند. به طور کلی بازی درمانی در موارد زیر می تواند به افراد مختلف کمک کند:

  • افزایش مهارت های اجتماعی کودکان
  • آماده سازی کودکان برای حضور در جامعه مانند کلاس درس، جمع دوستان و موارد دیگر
  • اصلاح رفتارهای ناصحیح کودکان
  • افزایش مهارت های جسمی کودکان و به خصوص مهارت های دست و مهارت های ظریف
  • برطرف کردن اختلالات گفتاری و زبانی در کودکانی که دچار مشکل شده اند
  • تخلیه انرژی از طریق بازی درمانی در کودکانی که دچار بیش فعالی هستند
  • تخلیه انرژی های منفی در کودکانی که دچار پرخاشگری هستند

بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در فرمانیه

سنسوری روم

سنسوری روم نیز یکی دیگر از ویژگی های مرکز تهران ریهب می باشد. از این اتاق نیز برای اختلالات تمرکز و توجه استفاده می شود. کودکان و بزرگسالان مختلف با اختلال تمرکز می توانند از امکانات این اتاق استفاده کنند.  تفاوت سنسوری روم با اتاق تاریک در این است که در سنسوری روم سعی می شود با تحریکات غیر از تحریکات بینایی بر روی تمرکز و توجه شخص اثر گذاشته شود. بنابراین کار کردن در این اتاق نیازمند حضور یک متخصص می باشد. در این اتاق سعی می شود که مفاهیم پایه ای حس و ادراک در شخص تقویت شود.

بکارگیری کادر مجرب

تمامی امکانات ذکر شده بدون وجود کادر مجرب درمان نمی توانند تاثیر بخصوصی در درمان داشته باشند. متخصصانی که در امر درمان دخالت دارند نقش بسیار کلیدی ای بازی می کنند. مجموعه تهران ریهب به عنوان بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در تهران سعی کرده است بهترین افراد را در زمینه تخصص خودشان به کار گیرد. با وجود امکانات مدرن روند درمان شما در کلینیک تهران ریهب در کمترین زمان ممکن و با بهترین بازدهی با حضور کادر مجرب انجام خواهد شد.

جمع بندی

کاردرمانی و گفتاردرمانی می توانند در زمینه های بسیاری به افراد مختلف کمک کنند. استفاده از این خدمات به سن و سال خاصی محدود نمی شود و کودکان با اختلالت اوتیسم و بیش فعالی در سنین پایین تا سالمندان که دچار مشکلات مزمن مانند بیرون زدگی دیسک و موارد اینگونه هستند می توانند از این خدمات استفاده کنند. مراجعه به یک مرکز مجهز می تواند به کاهش دوره درمان و همچنین افزایش بهره مندی شما از خدمات کمک کند. انتخاب یک مرکز مجهز و پیشرفته در روند درمان بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *