درمان اوتیسم

درمان اوتیسم

درمان اوتیسم برای خانواده های درگیر این اختلال مهمترین مسئله ای است که به آن فکر میکنند و پیرامون آن تحقیق میکنند. گزینه ها و رویکردهای مختلفی برای درمان اوتیسم وجود دارد، از جمله رفتار درمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، کاردرمانی و تغذیه درمانی. در حالی که مجبور نیستید فرد بیمار را فقط به یک درمان در یک زمان خاص محدود کنید، باید بدانیم که رایج ترین درمان رشدی برای افراد مبتلا به ASD، گفتار و زبان درمانی است. برخی از افراد مبتلا به اوتیسم به صورت کلامی ارتباط برقرار می کنند. در نظر داشته باشید که اصولا برای درمان باید صبر و حوصله بسیاری داشته باشید و انتظار درمان در زمان خیلی کوتاه را نداشته باشید.

مراکز درمان اوتیسم در تهران

مراکز مجود در تهران منابع و خدمات قابل توجهی برای کمک به درمان اوتیسم و بهبود بیماران ارائه می دهند تا آنها بتوانند این مسیر را با گام هایی موثرتر طی کنند. بیماران مراکز درمان اوتیسم از برنامه های درمانی و حمایتی و تخصصی بر اساس تجزیه و تحلیل یک درمانگر حرفه ای برخوردار خواهند بود.

مراکز درمان اوتیسم در تهران

مراکز درمان اوتیسم در تهران دارای تحلیلگران رفتاری دارای گواهی هیئت مدیره (BCBA) میباشند که برای ارائه تجزیه و تحلیل رفتار، دوره های تخصصی دیده اند و با شناخت از این موضوع که اوتیسم چیست مؤثرترین و به روزترین آموزش ها را به بیماران ارائه می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!۰۹۰۱۱۱۲۲۵۲۲۰۹۰۲۲۸۶۰۹۳۶

روش‌های درمان اوتیسم

درمان اوتیسم به صورت قطعی کشف نشده، و در واقع طیف درمان های موجود برای بیماران اوتیستیک که می توانند در خانه یا مدرسه اتخاذ شوند، به طور شگفت انگیزی بسیار متنوع است. به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که قبل از شروع درمان در مورد اوتیسم و بیش فعالی چیست، به اندازه کافی تحقیق کرده باشید. متخصصین در درمان اوتیسم از متدهای زیر استفاده میکنند :
• رفتار درمانی.
• درمان های آسیب شناسی و گفتار درمانی.
• درمان آموزشی.
• دارودرمانی.

متخصص درمان اوتیسم تهران

یکی از مهمترین جنبه های درمان که توسط متخصص ممکن است در نظر گرفته شود، رویکرد سیستمیک است. از روش های نوین درمان اوتیسم در بعضی از مراکز تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• درمان اوتیسم با کمک دارو درمان علامتی است. داروهای ضد روان پریشی و محرک های روانی بر اساس برنامه های شخصی سازی شده با دقت توسط متخصص درمان ASD انتخاب شده و تجویز می شوند.
• روان درمانی. به منظور اصلاح اوتیسم در محیط های سرپایی، متخصصان از تکنیک های روان درمانی استفاده می کنند. هر روان درمانی، به ویژه با کودکان، با برقراری ارتباط بین بیمار و پزشک آغاز می شود. بنابراین، باید درک کرد که کودکان با ویژگی های رشدی باید از یک روانشناس که همانند یک مادر با او صحبت می کند کمک بگیرند. در غیر این صورت، درمان هیچ تاثیری نخواهد داشت. بنابراین، هنگام انتخاب مرکز درمان اوتیسم، لازم است قبل از هرچیز از حضور متخصصان این حوزه، اطمینان حاصل کنید. برای درمان اوتیسم در مراکز تهران از عنصر بازی استفاده می شود. این رویکرد به پزشک اجازه می دهد تا وضعیت کودک را تجزیه و تحلیل کند و ایجاد اعتماد بین کودک و پزشک را تسهیل می کند.

• آموزش خصوصی از آنجایی که برقراری دوستی و برقراری ارتباط با دیگران برای کودکان اوتیسم دشوار است، متخصصان از برنامه های ویژه ای برای آموزش مهارت های اجتماعی استفاده می کنند. این امکان تنظیم مؤثر جنبه های رفتاری را فراهم می کند و توانایی برقراری ارتباط را در کودکان ایجاد می کند.
• درمان اسنوزلن این روش امکان استفاده از محرک های خارجی را برای تأثیرگذاری بر اندام های حسی کودک فراهم می کند. این روش با قرار دادن کودک در اتاق مخصوص مجهز به اشیاء نورانی، تصاویر محدب و گلدسته ها آغاز می شود. اتاق بوی گل، موسیقی، صدای جیر جیر پرندگان و صدای آب می دهد. چیزهای زیادی وجود دارد که بر احساسات لامسه تأثیر می گذارد – آب، ماسه، پرها، اشیاء کوچک. درمان اسنوزلن بسیار موثر است، زیرا به کودک منزوی اجازه می دهد تا به دنیای درونی خویش دسترسی پیدا کند.
• درمان اوتیسم با حیوان خانگی. این درمان مبتنی بر تعامل کودک با حیوانات است. برخی از متخصصین اوتیسم برای این منظور از گربه، سگ و خرگوش استفاده می کنند. در برخی از مراکز خارجی دلفیناریوم یا اصطبل وجود دارد. ارتباط با دلفین ها و اسب درمانی (ارتباط با اسب) موثرترین انواع درمان با حیوانات خانگی است. این روش احساسات سالم را در کودک برمی انگیزد و به او یاد می دهد که چگونه با یک موجود زنده ارتباط برقرار کند.
• رژیم غذایی. تغذیه نقش ویژه ای در درمان اوتیسم دارد. این به این دلیل است که بیش از ۶۰ درصد از کودکان مبتلا به اوتیسم در مواد غذایی بسیار گزینشی هستند. این رفتار کودک منجر به آسیب شناسی های ثانویه – اختلالات گوارشی می شود. به همین دلیل است که برخی مراکز مسئولیت موضوع تغذیه بیماران خصوصا بخش اوتیسم در بزرگسالان به عهده می گیرند. متخصصان تغذیه حرفه ای با در نظر گرفتن ترجیحات و نشانه های پزشکی هر کودک، یک منوی شخصی برای هر کودک تهیه می کنند.

برای درمان اوتیسم بهترین کار این است که از کمک افراد متخصص استفاده کنید. برای این کار میتوانید با کلینیک توانبخشی تهران تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *